lamode > MODA POLSKA > NEWSY > KONFERENCJA PRASOWA 6. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS
Lamode.info

KONFERENCJA PRASOWA 6. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

KONFERENCJA PRASOWA 6. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

Dodane przez Ismena Dąbrowska
12 Luty '14

Każda rywalizacja uczy pokory, znajdywania swoich dobrych stron, umiejętności pogodzenia się z przegraną lub odpowiedniego obchodzenia z wygraną. Niektóre jednak dają także możliwość rozwoju i postawienia pierwszego kroku w nowym, często nieznanym dotychczas kierunku. Z takiego założenia wychodzi, co roku Fashion Designer Awards, konkurs dla początkujących projektantów – nie tylko młodych! Daje szansę bez względu na wiek i dotychczasowe doświadczenie. Liczy się pasja, talent i determinacja.

 

Między innymi o tym mówiło jury pod koniec stycznia w warszawskim hotelu H15, gdzie odbyła się konferencja prasowa szóstej już edycji FDA. Temat przewodni? Lata 20. i 30. Jedne szalone, kolejne będące uspokojeniem po poprzednich. Dlatego interpretacje mogą być różne i tych nieoczywistych odwołań oczekuje właśnie komisja konkursu.

 

Pole do popisu jest ogromne tym bardziej, że liczne jury to zbiór osób, które z różnych perspektyw postrzegają motyw wiodący, o czym na spotkaniu wspominała m.in. Eyta Herbuś, Ada Fijał, Mikołaj Komar, Dawid Tomaszewski, duet Bohoboco i fotografka Lidia Popiel. Pomysłodawczyni konkursu Joanna Sokołowska-Pronobis z kolei wyjaśniła skąd pomysł na ten okres w historii mody (więcej dowiecie się z naszego wywiadu), a ubiegłoroczny finalista Serafin Andrzejak o tym, jakie szanse daje konkurs. Trzymamy, więc kciuki, a o tym, kto je otrzyma dowiemy się w maju!

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja