lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > KOLEKCJA ORIGAMI PROJEKTANTKI ALEKSANDRY PRZYBYSZ
Lamode.info

KOLEKCJA ORIGAMI PROJEKTANTKI ALEKSANDRY PRZYBYSZ

KOLEKCJA ORIGAMI PROJEKTANTKI ALEKSANDRY PRZYBYSZ

Dodane przez Redakcja
19 Sierpień '11

Aleksandra Przybysz – studentka architektury wnętrz i projektowania biżuterii zafascynowana prostotą, minimalizmem, a także kulturą Wschodu stworzyła nietypową kolekcję biżuterii Origami.

 

Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru. Ozdoby wykonane jedynie za pomocą kwadratowej kartki służyły do aranżacji podczas uroczystości religijnych, a następnie do dekoracji wnętrz domów. Teraz za sprawą designerki Aleksandry Przybysz, każdy z nas może mieć kawałek Japonii… na sobie.

 

Wykonane z jednego kawałka metalu (srebra bądź mosiądzu) bransolety, naszyjniki czy kolczyki są ręcznie formowane, do momentu, aż uzyskają pożądany przez projektantkę kształt. Ostatni sznyt nadawany im jest poprzez satynowanie i oksydowanie, dzięki czemu biżuteria wydaje się jeszcze bardziej przestrzenna i nabiera znamion indywidualizmu.

 

Artystyczne produkty sygnowane ALE. są skierowane dla kobiet, które cenią odważne, wyraziste dodatki. Jak mówi sama projektantka - w stylizacji dobrze jest postawić na jeden charakterystyczny detal.

 

A Wy co myślicie o takim rozwiązaniu? Zajrzyjcie do galerii i oceńcie sami!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja