lamode > MODA ZAGRANICZNA > KOLEKCJE > KOLEKCJA COS JESIEŃ ZIMA 2015
Lamode.info

KOLEKCJA COS JESIEŃ ZIMA 2015

KOLEKCJA COS JESIEŃ ZIMA 2015

Dodane przez Redakcja
11 Czerwiec '15

Twórcy szwedzkiej marki sięgają po twórczość sztuki i architektury. Duch wielkiej przyrody z fotografii Olafa Ottona Beckera wprowadza do kolekcji mroźną paletę barw i zabawę proporcjami. Nurt japońskiej sztuki Mono-ha jest odpowiedzialny za surowy minimalizm. Z kultury Dalekiego Wschodu pojawią się też wierne reprezentacje w postaci kimona czy efektu origami. Wśród innych inspiracji do stworzenia nowej kolekcji wymienić można dorobek artystki Tary Donovan, architekta Oscara Niemeyera, malarza i twórcy instalacji Kojiego Enokury, rzeźbiarza Susumu Koshimizu oraz fotografa Oyvinda Tangena.

 

COS w nowym sezonie bazuje na korespondujących przeciwieństwach. Mimo że kolorystyka jest dość jednostajna, różnorodność konstrukcji wprowadza element zaskoczenia. W spokojnej palecie znajdują się: szarości, czernie, biele, pudrowe róże czy miedzie. Główne motywy kolekcji to awangardowa klasyka, wydłużone sylwetki i oversize. W nowych propozycjach marki kluczowe znaczenie ma warstwowa kompozycja stylizacji.

 

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że COS prezentuje modę niszową, ale gdy rozbijemy sylwetki na poszczególne elementy, uzyskujemy klasyki niezbędne w każdej kobiecej garderobie Proste, długie płaszcze, klasyczne sukienki, eleganckie koszule, ponadczasowe dzianiny czy też czarne botki. Nowe propozycje marki na jesień zimę 2015 i 2016  stoją pod znakiem równowagi między spokojem i emocjami oraz kontrastem między drapowaniem i pełną energii funkcjonalnością. Lubimy!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja