lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > KOLEKCJA ASHITA II JOANNY HAWROT INSPIROWANA JAPONIĄ
Lamode.info

KOLEKCJA ASHITA II JOANNY HAWROT INSPIROWANA JAPONIĄ

KOLEKCJA ASHITA II JOANNY HAWROT INSPIROWANA JAPONIĄ

Dodane przez Marta R.
06 Listopad '11

Joanna Hawrot tworzy nie tyle same kolekcje mody, co pewnego rodzaju opowieści. Tak jest i tym razem, Ashita II to druga część tryptyku poświęconego Japonii. Ashita to po japońsku jutro – tytuł nawiązywać ma do świata po tragedii w Fukushimie, który nie będzie już taki jak dawniej.

 

Japonia w kolekcji Ashita II zamyka się w trzech kolorach – przybrudzonych kremów, ognistej czerwieni i czerni – ta przekornie w kraju kwitnącej wiśni symbolizuje szczęście. Geometria form nawiązująca luźno do tradycyjnych japońskich strojów ludowych kontrastuje z różnorodnością tkanin. Połączenie jedwabi z ciężkimi kaszmirami i wełnami ma na celu zatarcie granicy dosłownego postrzegania materii: lekkie – ciężkie.

 

Intrygujące są także zdjęcia, zachowane w niecodziennej konwencji, a to z powodu czarnego zamiast klasycznie białego tła, na którym prezentowana jest kolekcja. Makijaż i fryzury są z kolei połączeniem europejskiej i japońskiej estetyki – w efekcie otrzymujemy międzynarodowy miks pełen nieoczywistości.

 

Koniecznie zajrzyjcie do galerii!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja