PL / EN
KASZMIROWE SWETRY – JESIEŃ ZIMA 2016/2017

KASZMIROWE SWETRY – JESIEŃ ZIMA 2016/2017

Wiemy, gdzie kupić ten ponadczasowy must-have:

Kaszmirowy sweter to nieśmiertelny must-have. Podpowiadamy, gdzie kupić klasyczną dzianinę z tego luksusowego materiału!

 

Kaszmir

 

Kaszmir to wyjątkowo miękka i ciepła wełna z kóz kaszmirskich, która wyróżnia się bardzo cienkimi włóknami (o grubości około 16-18 mikrometrów) zapewniającymi niezwykłą puszystość. To jedna z najbardziej pożądanych tkanin naturalnych na świecie, ponieważ jej grzewczość jest o sześć razy większa niż z wełny owczej, a rocznie z jednej kozy kaszmirskiej uzyskuje się zaledwie od 50 do 150 gramów włókien. Warto zwrócić uwagę, że kaszmir kaszmirowi nierówny, a najwyższej jakości materiał pochodzi z naturalnych nepalskich hodowli i powinien być wyrabiany ręcznie.

 

ZOBACZ TEŻ: AKSAMITNA MARYNARKA – MUST-HAVE JESIEŃ ZIMA 2016/2017

 

Trendy swetry jesień zima 2016/2017

 

Wielki renesans przeżywają obecnie proste kroje dzianin z golfem lub dekoltami w łódkę, półokrągłym czy w serek. Uniwersalny krój w odcieniach szarości, granatu czy camelu sprawdzi się niezależnie od sezonu oraz będzie pasował każdej sylwetce na wiele okazji. Dla fashionistek polecamy z kolei spojrzeć na oversizowe propozycje z przdłużanymi rękawami – w kolorach grafitu, pudrowego różu lub czerni.

 

Zdjęcie główne: shop.mango.com/pl

video

TOP 10 FILMÓW MODOWYCH