lamode > INFO > RYNEK > JULIE DE LIBRAN NOWĄ DYREKTOR ARTYSTYCZNĄ MARKI SONIA RYKIEL
Lamode.info

JULIE DE LIBRAN NOWĄ DYREKTOR ARTYSTYCZNĄ MARKI SONIA RYKIEL

JULIE DE LIBRAN NOWĄ DYREKTOR ARTYSTYCZNĄ MARKI SONIA RYKIEL

Dodane przez Redakcja
16 Maj '14

Swoją pierwszą kolekcję jako dyrektor artystyczna marki Sonia Rykiel, zaprojektuje już wkrótce Julie de Libran. Decyzją szefów francuskiego domu mody, zajęła miejsce Geraldo de Conceiçao, który sprawował to stanowisko przez pięć lat.

 

De Libran, swoją karierę zaczynała w domu mody Dior, tuż po ukończeniu studiów w mediolańskim Instituto Marangoni. Następnie, projektowała dla Versace i Gianfranco Ferré, a przez kolejne 10 lat współtworzyła włoską markę Prada. W marcu tego roku opuściła szeregi Louis Vuitton, gdzie od 2008 zajmowała się damską kolekcją. Na swoim nowym stanowisku, będzie odpowiadać za drugą linię kolekcji - Sonia by Sonia Rykiel, linię homeware, kolekcje dziecięce oraz akcesoria.

 

Francuska projektantka nie kryje satysfakcji w związku z nową funkcją. Jak sama mówi „Sonia Rykiel była od zawsze dla mnie kimś tak ważnym, jak Saint Laurent w latach 70.” Serwisowi WWD powiedziała także, że „chce tworzyć piękne i pożądane ubrania”. Zauważa również ogromną przestrzeń dla swoich przyszłych projektów, którą zamierza zapełnić butami i akcesoriami. 

 

Zachwytów nad nową dyrektor artystyczną, nie szczędzi również Eric Langon – CEO marki Sonia Rykiel. Uważa, że de Libran wniesie ze sobą dużo świeżości i będzie dobrym duchem zespołu. „To z pewnością przeniesie naszą markę na nowy, lepszy poziom” – dodaje. 

 

 

NAPISZ DO NAS
WYPEŁNIENIE KAŻDEGO Z PÓL JEST WYMAGANE
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja