lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > JOHN GALLIANO NIE JEST JUŻ PROJEKTANTEM DIORA?!
Lamode.info

JOHN GALLIANO NIE JEST JUŻ PROJEKTANTEM DIORA?!

JOHN GALLIANO NIE JEST JUŻ PROJEKTANTEM DIORA?!

Dodane przez Katarzyna T.
26 Luty '11

Incydent miał miejsce w Paryżu, gdzie Galliano ponoć obraził parę siedzącą w kawiarnianym ogródku w artystycznej dzielnicy Marais w nocy z 24 na 25 lutego. Według relacji pary i paryskiej policji, projektant dopuścił się silnie antysemickich wypowiedzi.

Wciąż nie wiemy, co właściwie wywołało tę konfrontację- komentuje rzecznik prasowy policji paryskiej – Nie ustaliliśmy też, czy para znała wcześniej projektanta czy też widzieli się po raz pierwszy w życiu.

 

Galliano został aresztowany,  szybko jednak interweniował jego prawnik, Stephane Zerbib, który oficjalnie zaprzecza jakoby padły jakiekolwiek wypowiedzi o antysemickim brzmieniu. Zapewnia też, że wszelkie procedury prawne, mające na celu oczyszczenie projektanta z zarzutów, będą wszczęte w trybie natychmiastowym.

 

Z kolei Vogue U.K. przedstawił inną wersję tych zdarzeń – ponoć to nie Galliano, tylko zaczepiona przez niego para obraziła projektanta. Wywiązała się niewielka kłótnia, interweniował między innymi ochroniarz dyrektora kreatywnego domu mody Dior. Galliano nie był agresywny i nie słyszano od niego żadnych antysemickich wypowiedzi.  

 

Dom mody Dior oficjalnie potwierdził zawieszenie Galliano na stanowisku dyrektora kreatywnego do czasu wyjaśnienia sprawy i oddalenia postawionych projektantowi zarzutów. Dyrektor generalny marki Dior, Sidney Toledano, położył silny nacisk na politykę prowadzonej przez niego firmy – żadne zachowania czy wypowiedzi o charakterze antysemickim nie mogą być tolerowane i wobec osób je stosujących wyciągane są najpoważniejsze konsekwencje.

 

Badania dokonane w areszcie wykazały, że John Galliano podczas kłótni miał we krwi 1,01 promila alkoholu. Ta afera to nie lada skandal - i to tuż przed Paris Fashion Week...

TAGI:     John Galliano | marka | Dior
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja