lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > JOANNA KLIMAS TAKI POKAZ KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016
Lamode.info

JOANNA KLIMAS TAKI POKAZ KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016

JOANNA KLIMAS TAKI POKAZ KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016

Dodane przez Marta Waglewska
26 Czerwiec '15

Atelier Joanny Klimas o ogromnych oknach, które zaważyły na wyborze tego miejsca na pracownię, wczorajszego wieczoru zaistniało w roli miejsca pokazu projektantki. Klimat i architektura starego Muranowa, do których Klimas jest niezwykle przywiązana, a także jego szczególna historia osadziły prezentację w szczególnej atmosferze, natomiast oprawa wydarzenia, jak też sama kolekcja pozostawiły odbiorcę w poczuciu harmonii i wewnętrznego ładu.

 

MIEJSCE

 

W wyborze własnego atelier na miejsce prezentacji kolekcji pobrzmiewa echo dawnych paryskich pokazów odbywających się w kameralnym gronie właśnie w pracowniach twórców. Wnętrze lokalu posłużyło jako część wybiegowa dla modelek TAKIEGO POKAZU prowadząc na zewnątrz i anektując przestrzeń bezpośrednio przed pracownią jako jej przedłużenie. Osadzenie jednej części w środku, a drugiej przed pracownią, ze względu na odmienną oprawę świetlną, pozwoliło doświadczać pokazu na dwa sposoby. Duże okna z kolei umożliwiły odbiorcom będącym wewnątrz „podglądanie” modelek w drugiej części i odwrotnie.

 

KOLEKCJA

 

Kolekcja TAKI POKAZ zbudowana w wąskiej, zrównoważonej gamie barwnej, jawi się - w kontraście do wcześniejszych propozycji – jako dość minimalistyczna. Zdominowana przez czerń i ciemną zgaszoną szarość, przeplatana jest od czasu do czasu intensywną zielenią, granatem, czy ożywczą żółcią. Co do fasonów, dominują proste kroje z gładkich połyskujących tkanin, m.in. długie sukienki zamknięte w lekko rozszerzanej ku dołowi formie. Poza tym w kolekcji pojawiają się typowe dla projektantki doskonale skrojone żakiety i długie płaszcze. Dostrzegalny jest też stały element propozycji projektantki w postaci długich szerokich spodni. Wyjątkowość TAKIEGO POKAZU tkwi we nietuzinkowym zestawieniu wysokogatunkowych tkanin, m.in. wełen, jedwabi czy wiskozy i prostych fasonów doskonale skomponowanych pod względem koloru i faktury z tkaninami o charakterze bardziej sportowym, np. bawełną. Intrygujący dodatek do wybranych propozycji stanowią czarne pasy o różnej fakturze i grubości, pozwalające przeistoczyć się pozornie prostej małej czarnej sukience w złożony outfit. Innym razem np. w szarej niemal zgrzebnej sukni pojawiają się jako element definiujący, zespalający całą konstrukcję.

 

Kolekcja jest spójna i dość surowa, integralna pod względem formy i tkanin, choć nie pozbawiona elementu niespodzianki. I tak dla przełamania eleganckiej konwencji pojawiło się kilka odważniejszych looków, z  asymetrią i transparentnymi wstawkami, m.in. klasyczny żakiet zestawiony ze spódnicą ze specjalnie podklejanej bawełnianej koronki udekorowanej jedwabnymi plisami. Całość w eleganckim wydaniu, przełamana jest szczyptą nonszalancji w postaci m.in. czarno białej grafiki, co nadaje wybranym sylwetkom sportowego, streetowego sznytu. 

 

Mocną stroną kolekcji jest detal – dostrzegalny przy bliższym przyjrzeniu się i nadający smaku poszczególnym lookom: nieoczywiste cięcia w zaskakującym miejscu, zakładka tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa. Zabieg ten pozwala wymknąć się sylwetkom TAKIEGO POKAZU oczywistemu, banalnemu pięknu.

 

Sama projektantka zaprezentowała się w typowym dla siebie looku, z którym jest kojarzona i który stanowi rodzaj jej twórczego credo: białej koszuli i czarnych spodniach.

 

OPRAWA

 

Za choreografię pokazu odpowiadała mistrzyni tematu, Joanna Sokołowska, która jak zawsze doskonale wywiązała się ze swojego zadania. Elementem godnym uwagi była też oprawa muzyczna. Za fryzury - naturalne, proste, ale bardzo kobiece, stanowiące dopełnienie wizerunku świadomej, pewnej siebie kobiety, odpowiadali członkowie La Biosthetique, m.in. Tomek Bożek i Piotrek Popławski z salonu „U fryzjerów”. Zgodnie z założeniem, a także formułą pokazu, w pierwszym rzędzie zasiadło grono wybranych gości, m.in. córka projektantki, aktorka Natalia Klimas, Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Ziółkowskim czy Joanna Krupa, a także inne osobowości ze świata mody, które możecie zobaczyć tutaj.

 

 

NAPISZ DO NAS
WYPEŁNIENIE KAŻDEGO Z PÓL JEST WYMAGANE
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja