lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > JEREMY SCOTT - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/15
Lamode.info

JEREMY SCOTT - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/15

JEREMY SCOTT - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/15

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
27 Marzec '14

Garść popkulturowych cytatów to żadna nowość w kolekcjach Jeremy’ego Scotta. Co ciekawe, inspiracje kulturą masową, które wyraźnie określają jego charakterystyczny styl, nie mają nic wspólnego z modą, która jest w stanie trafić w gust każdego odbiorcy.

 

Trzeba przyznać, że Jeremy Scott, wykorzystując szereg komercyjnych haseł, tworzy unikalne i ekstrawaganckie kolekcje, jakie trudno pomylić ze stylem innych twórców. Paradoks kultury masowej? Zdecydowanie! Bo kiedy mówimy o stylu Scotta, myślimy o oryginalności i indywidualnym spojrzeniu.

 

Widać, że umiejętność łączenia elementów kultury masowej z wysoką, Scott doprowadził do niesamowitej perfekcji. W oryginalnych pomysłach amerykańskiego projektanta pojawiały się już nawiązania do estetyki komiksowej Roya Lichtensteina, westernów, filmowych superbohaterów czy postaci z kreskówki The Simpsons. W jego kolekcjach, obok koszulek z logo coca-coli, komiksowych haseł czy ironicznych cytatów, nawiązujących do wizerunku scenicznego Madonny, znaleźliśmy już nadruki witraży z gotyckich katedr i chrześcijańskie krzyże. I choć estetyka projektanta jest dosyć przewidywalna, nigdy nie narzekaliśmy na brak elementów zaskoczenia.

 

Tym razem, przy okazji jesienno-zimowego sezonu 2014/2015, projektant zaprosił nas na sportowe boisko, a na wybieg wprowadził atmosferę rodem z amerykańskiego koledżu. Zamiast klasycznych strojów bejsbolistów i kostiumów cheerleaderek, zobaczyliśmy szereg oryginalnych pomysłów, które idealnie wpisują się w charakterystyczny styl Scotta.

 

Tym razem, również mieliśmy okazję przekonać się o nieznającej granic wyobraźni projektanta. Na wybiegu pojawiły się puchate swetry i sukienki ze sportowymi numerami. Całej kolekcji oczywiście towarzyszy paleta intensywnych kolorów i ekscentrycznych nadruków. Obok op-artowych wzorów i komiksowych twarzy pojawiają się klasyczne lampasy oraz prążki. Do najbardziej ekscentrycznych detali możemy zakwalifikować nadruki plastrów na garniturach i sukienkach oraz świetnie dopełniające stylizacje detale, takie jak nakolanniki ze sznurówkami czy gorsetowa garderoba.

 

Czy sport jest nudny? Zdecydowanie nie, jeśli na boisko wkradnie się fantazja Jeremy’ego Scotta.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja