lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > JEAN PAUL GAULTIER ZNÓW UBIERZE KRÓLOWĄ POPU
Lamode.info

JEAN PAUL GAULTIER ZNÓW UBIERZE KRÓLOWĄ POPU

JEAN PAUL GAULTIER ZNÓW UBIERZE KRÓLOWĄ POPU

Dodane przez Redakcja
16 Kwiecień '12

Jak powszechnie wiadomo Gaultier kocha Madonnę, a Madonna kocha Gaultiera. Współpraca legendarnego duetu rozpoczęła się w 1990 roku, gdy po raz pierwszy francuski projektant Jean Paul Gaultier stworzył kostiumy dla zachwyconej jego projektami Madonny. Piosenkarka wystąpiła w nich na swojej trzeciej trasie Blond Ambition World Tour, która przez magazyn Rolling Stone została okrzyknięta najlepszą trasą 1990 roku.

 

Po 22 latach od debiutu kolaboracji Francuz ponownie został poproszony o zaprojektowanie strojów na zbliżającą się trasę koncertową amerykańskiej wokalistki. Jean Paul Gaultier, który skończył niedawno 60 lat, słynie z bardzo prowokującego stylu. Lubi szokować i to przyniosło mu sławę podobnie jak charakterystyczny dla niego lekceważący styl. Gaultier od lat przyjaźniący się z Madonną jest twórcą słynnego na całym świecie stożkowego stanika, w którym piosenkarka występowała na swoich koncertach w 1990 roku oraz słynny gorsetów piosenkarki. W projektach Francuza wystąpiła również podczas swojej trasy w 2006 roku Confession.

 

Na konferencji amerykańskiego Super Bowl 2012, na którego finale po raz pierwszy zaprezentowała utwory z najnowszej płyty, wystąpiła w stroju właśnie Jeana Paula Gaultiera, inspirowanym Amy Winehouse i pochodzącym z najnowszej kolekcji projektanta haute couture.

 

Czekamy na efekty współpracy!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja