lamode > INFO > RYNEK > HUSSEIN CHALAYAN W ZESPOLE KREATYWNYM VIONNET
Lamode.info

HUSSEIN CHALAYAN W ZESPOLE KREATYWNYM VIONNET

HUSSEIN CHALAYAN W ZESPOLE KREATYWNYM VIONNET

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
16 Wrzesień '15

Jego projekty noszą Björk, Cate Blanchett, Lady Gaga czy Marion Cotillard, są tematem wystaw oraz pojawiają się w przedstawieniach baletu współczesnego. Teraz Hussein Chalayan decyduje się na współpracę z domem mody Vionnet.

 

Brytyjski projektant dołącza do zespołu francuskiej marki jako wsparcie dla Gogi Ashkenazi, obecnej właścicielki i dyrektor kreatywnej. Duet będzie wspólnie pracował nad kolekcjami ready-to-wear wraz ze starszym zespołem projektowym - Albino D’Amato i Diego Dolcini.

 

Chalayan projektował już dla Vionnet w 2014 roku – stworzył wtedy linię demi-couture, która opierała się na wykwintnych, wieczorowych kreacjach. Po udanej współpracy dyrektor kreatywna francuskiego domu mody zaprosiła projektanta do swojego zespołu na stałe, ale jako twórcę kolekcji prêt-à-porter. „Jestem wielbicielką pracy Husseina już przez wiele lat. Postrzegam go jako artystę, nie tylko jako projektanta. Ma bardzo architektoniczne podejście, które jest jednocześnie jedną z głównych wartości Vionnet. Wizję, którą przelewa na każdy projekt tworzy z niego dzieło sztuki” – powiedziała Ashkenazi.

 

Czekamy na pierwszą wspólną kolekcją projektantów!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja