lamode > INFO > RYNEK > H&M W GRONIE NAJBARDZIEJ ETYCZNYCH MAREK
Lamode.info

H&M W GRONIE NAJBARDZIEJ ETYCZNYCH MAREK

H&M W GRONIE NAJBARDZIEJ ETYCZNYCH MAREK

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
25 Marzec '14

Amerykańska firma konsultingowa Ethisphere Institute tradycyjnie opublikowała listę „Najbardziej Etycznych Firm”, na której pojawili się reprezentanci różnych branż. Wśród laureatów znalazła się marka H&M, która już po raz czwarty została uhonorowana powyższą nagrodą. O znaczeniu wyróżnienia świadczy również fakt, że szwedzka sieciówka okazała się jedną z trzech firm odzieżowych, jakie znalazły się na tej zaszczytnej liście w roku 2014 (w rankingu pojawiły się także marki GAP i Levi’s).

 

Werdykt podawany jest w oparciu o pięć podstawowych kategorii, takich jak: etyka i program zgodności; reputacja, przywództwo i innowacja; zarządzanie; obywatelstwo korporacyjne i odpowiedzialność oraz kultura etyki.

 

„Cała wspólnota ‘Najbardziej etycznych firm na świecie wierzy, że klienci, pracownicy, inwestorzy oraz osoby nadzorujące, przykładają szczególną wagę do zaufania, a etyka i dobre zarządzanie są kluczem do jego zdobycia” – powiedział prezes EI, Timothy Erblich. „H&M należy do ekskluzywnej wspólnoty, której powierzono funkcję przewodnictwa w stosowaniu takich praktyk biznesowych. Gratulujemy całemu zespołowi H&M tego niesamowitego osiągnięcia”.

 

„Jesteśmy dumni z tego, że po raz kolejny zostaliśmy nazwani jedną z najbardziej etycznych firm na świecie. To wspaniałe uznanie podejścia etycznego H&M” – powiedział prezes szwedzkiej marki, Karl-Johan Persson.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja