lamode > INFO > RYNEK > WYNIKI DRUGIEGO KWARTAŁU HERMES INTERNATIONAL PRZEWYŻSZAJĄ OCZEKIWANIA EKSPERTÓW
Lamode.info

WYNIKI DRUGIEGO KWARTAŁU HERMES INTERNATIONAL PRZEWYŻSZAJĄ OCZEKIWANIA EKSPERTÓW

WYNIKI DRUGIEGO KWARTAŁU HERMES INTERNATIONAL PRZEWYŻSZAJĄ OCZEKIWANIA EKSPERTÓW

Dodane przez Katarzyna T.
21 Lipiec '11

Hermès International postanowił zwiększyć target sprzedażowy na rok 2011, w związku z wynikami przewyższającymi oczekiwania analityków o 14%. Spodziewane wyniki w bieżącym roku mogą być zbliżone do tych z ubiegłego, 2010 roku, kiedy to producent kultowych torebek Kelly i Birkin osiągnął rekordowe zyski.

 

Wzrosty firma, której LVMH kontroluje 20% udziałów, zawdzięcza rynkom azjatyckim, konkretnie zaś tym znad Oceanu Spokojnego. Zarówno w Chinach, jak i w Korei Południowej oraz w Indiach sprzedaż luksusowych dodatków i zegarków rośnie bowiem w spektakularnym tempie, zwłaszcza że społeczeństwa tych krajów bogacą się niezwykle szybko. Ogólna prognoza dla marek luksusowych również jest satysfakcjonująca – na całym świecie sprzedaż tych dóbr wzrośnie najprawdopodobniej o ponad 8%.

 

Dla Hermès International wzrost w drugim kwartale oznacza przyrost dochodów z ponad 550 milionów w roku ubiegłym do ponad 650 milionów euro w roku bieżącym. Według analityków firmy, jest to pierwszy taki wzrost od ponad 10 lat.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja