PL / EN
GUCCI ROZPOCZYNA WALKĘ SĄDOWĄ Z FOREVER 21

GUCCI ROZPOCZYNA WALKĘ SĄDOWĄ Z FOREVER 21

Włoska marka luksusowa wnosi pozew przeciwko amerykańskiej sieciówce - przeczytajcie!

GUCCI OSKARŻA FOREVER 21

Włoska marka luksusowa, Gucci, złożyła pozew przeciwko Forever 21 za rzekome kopiowanie ich znaku rozpoznawczego: ściągaczy w kolorach ‘niebieski-czerwony-niebieski’ i ‘zielony-czerwony-zielony’. Oznacza to początek bitwy sądowej z amerykańską siecią fast fashion.

POLECAMY: NAJLEPSZE POKAZY RESORT 2018: GUCCI, DIOR, VALENTINO

Cucci America wnosi te oskarżenia, ponieważ Forever 21 naruszył ich najbardziej wartościowe i rozpoznawalne znaki, czytamy w oświadczeniu. I dalej: legalna napaść Forever 21, podobnie jak ich model biznesowy, opiera się na podważeniu samego pojęcia ochrony znaków towarowych, co ma kluczowe znaczenie dla marki Gucci.

GUCCI WNOSI POZEW PRZECIWKO FOREVER 21

Pozew jest ostatecznym ruchem ze strony włoskiej marki luksusowej, po tym jak wysłała do Forever 21 serię listów z prośbą o zaprzestanie tego typu praktyk i zawieszenie sprzedaży skopiowanych produktów. Wśród nich znalazły się: srebrna i kwiatowa kurtka typu bomber, sweter z nadrukiem motyla, motyw tygrysa na swetrze oraz chokerze (większość z nich zawiera również charakterystyczny ściągacz). Rzeczy te nie są obecnie dostępne na stronie Forever 21.
GUCCIKopiowane ubrania marki luksusowej Gucci (fot. materiały prasowe)

W odpowiedzi na oskarżenia, amerykańska sieć odzieżowa zaznaczyła, że Gucci nie ma monopolu na wszystkie ubrania i akcesoria w niebiesko-czerwono-niebieskie lub zielono-czerwono-zielone pasy, a stosowane przez Forever 21 kolory i wzory mają jedynie estetyczno-funkcjonalny charakter.

SIECIÓWKI PODRABIAJĄ MARKI LUKSUSOWE

Podczas gdy Forever 21 będzie wyjaśniać sprawę w sądzie, być może nie jest przypadkiem, że kilku największych graczy fast fashion skierowało ostatnio swoją uwagę na projekty Gucci – marki, odnoszącej w chwili obecnej ogromny rynkowy sukces.  

ZOBACZ TEŻ: KULT TOREBKI CULT GAIA - KTO I CO STOI ZA JEJ SUKCESEM?

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: GUCCI | FOREVER 21 | NEWS |

podobne artykuły