PL / EN
GUCCI PREFALL 2017 – PRZEŁOMOWA KAMPANIA SOUL SCENE

GUCCI PREFALL 2017 – PRZEŁOMOWA KAMPANIA SOUL SCENE

Fantastyczna i przełomowa realizacja - sprawdźcie, co tym razem przygotował dyrektor kreatywny marki!

Nie ma wątpliwości, że po raz kolejny marka robi niezwykłe zamieszanie wokół kolejnej kolekcji nie tylko za sprawą samych projektów, ale też ich wizualnej oprawy.

Kampanie Gucci

Choć ta najnowsza jest bardzo spójna z poprzednimi realizacjami pod względem kolorystycznym, a także jeśli chodzi o „ducha” tych zdjęć, zdecydowanie różni się, jeśli mowa o dynamice. Jednak choć wcześniejsze statyczne, wystudiowane ujęcia ustępują miejsca pełnymi energii, kipiącym szaleństwem kadrom, trudno tym drugim odmówić wewnętrznej harmonii i spójności.

Gucci Prefall 2017 - Glen Luchford za aparatem

Za obiektywem po raz kolejny stanął Glen Luchford doskonale rozumiejący sposób myślenia dyrektora kreatywnego Gucci i potrafiący przełożyć go na język obrazu, jednocześnie przeformułowując w bardzo autorski komunikat.

Przełomowa kampania Gucci Prefall 2017

Na album prezentujący kolekcję Prefall 2017 składają się 43 obrazy, w których silnie obecna jest atmosfera lat 60. zarówno w projektach, jak też samej estetyce zdjęć. Portrety tańczących mężczyzn i roześmianych kobiet przepełnione są wibrującymi kolorami i niezwykłą energią, ukazują kolekcję w całej jej okazałości: wszechobecne kwiaty, fantazyjne dodatki w postaci okularów „much”, odświeżony kultowy model Gucci - Dionysus, satynowe garnitury – to tylko dla zaostrzenia apetytu na resztę.

Reminiscencją poprzednich realizacji jest też na pewno obecność egzotycznych zwierząt towarzyszących modelom, zaś przełomem nie tylko jeśli chodzi o tę konkretną markę, ale kampanie w ogóle, jest udział wyłącznie czarnoskórych modeli. Czy gest ten jest symbolicznym głosem w dyskusji dotyczącej zgoła przeciwnego trendu?

Choker Gucci

Z samej kolekcji na osobny temat zasługuje niewątpliwie biżuteria, a zwłaszcza jeden konkretny element – choker. Akcesorium, które okrzyknięto jako passe dumnie powraca i prezentuje się w zaskakującej formie.

Trzeba przyznać, że nowa jakość i niezwykła świeżość, jakie Alessandro Michele tchnął w markę, której ster objął, wciąż niosą się echem i oddziałują na świat mody globalnie – zgodzicie się?

ZOBACZ TEZ: GUCCI KAMPANIA WIOSNA LATO 2017

 

video

MACIEJ ZIEŃ - BACKSTAGE POKAZU "UNDER PRESSURE"

tagi: Alessandro Michele | Glen Luchford | Gucci | prefall 2017 | kampania |

podobne artykuły