lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > GOSIA BACZYŃSKA – ZAPOWIEDŹ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2016
Lamode.info

GOSIA BACZYŃSKA – ZAPOWIEDŹ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2016

GOSIA BACZYŃSKA – ZAPOWIEDŹ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2016

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
12 Październik '15

Gosia Baczyńska prezentuje zapowiedź swojej najnowszej kolekcji na sezon wiosna lato 2016. Linia zatytułowana „Into The Form” to hołd złożony czystej formie, w której narracja schodzi na drugi plan. Modernizm, konstruktywizm i galeryjne instalacje z lat 60. stały się tu przewodnimi inspiracjami, ale równie silne pozostają odniesienia do romantyzmu i bohemy.

 

Paleta kolorystyczna została ograniczona do bieli i czerni, którym towarzyszy subtelna nuta turkusu. Dzięki temu cała uwaga została skupiona na luksusowych materiałach (żakardy, koronki, jedwabne satyny, organzy, wełny, bawełny), innowacyjnych kształtach i eksperymentalnych cięciach. Geometria stała się bazą kolekcji, a rola pierwszoplanowa przypadła formie koła, które stanowi cięcia na spodniach czy aplikacje na sukienkach i koszulach. Istotne miejsce zajmują również transparentne elementy oraz misterne detale.

 

Sesja zdjęciowa zapowiadająca kolekcję to efekt pracy fotografa Bartka Szmigulskiego, któremu pozowała Edita Strzeszewska z AS Management. Makijaż wykonała modelce Katarzyna Sobura, za włosy odpowiadał Łukasz Pycior, a manicure przygotowała Sylwia Pokora z Alessandro International Polska.

 

Z niecierpliwością czekamy na więcej!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja