lamode > URODA > MARKI > GLOBALNA KAMPANIA M•A•C VIVA GLAM
Lamode.info

GLOBALNA KAMPANIA M•A•C VIVA GLAM

GLOBALNA KAMPANIA M•A•C VIVA GLAM

Dodane przez Artykuł promocyjny
22 Luty '12

MAC Viva Glam to szczytny projekt, którego celem jest wspieranie fundacji MAC Aids Fund, organizującej pomoc dla osób zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Wszystkie pieniądze wydane na zakup kosmetyków linii MAC Viva Glam trafiają na konto fundacji, a następnie do osób potrzebujących.

 

MAC Aids Fund działa już od 1994 roku i wspiera kobiety, mężczyzn oraz dzieci dotknięte problemem. Organizacja jest pionierem w finansowaniu walki z HIV/Aids i zapewnia wsparcie organizacjom działającym na obszarach o ograniczonym dostępie do usług medycznych. Do dziś MAF zebrała ponad 224 miliony USD ze sprzedaży pomadek i błyszczyków z kolekcji MAC Viva Glam, przekazując całość dochodu na walkę z HIV/AIDS. Do czerwca 2012 roku fundacja ma na celu zbiórkę 250 milionów dolarów.

 

W osiąganiu tak znaczących wyników dużą rolę ogrywają gwiazdy, których zadaniem jako ambasadorów projektu jest promowanie i wspieranie akcji. W 2012 roku do współpracy marka MAC zaprosiła dwie uznane osobowości estrady – Nicki Minaj i Ricky’ego Martina. Jako najnowsi rzecznicy MAC Viva Glam będą szerzyć wiedzę i namawiać młodych ludzi do troski nad osobami dotkniętymi HIV/AIDS. Smutne statystyki informują, że zaledwie 40 procent nastolatków posiada odpowiednią wiedzę o HIV/AIDS i jego rozprzestrzenianiu. Ricky Martin, Nicki Minaj oraz MAC Aids Fund będą zachęcać młodych ludzi do współdziałania jako globalna społeczność w celu podjęcia wysiłków zmierzających do zwiększenia dostępności leczenia i profilaktyki w zagrożonych społecznościach, a tym samym do zmniejszenia epidemii.

 

Nicky Minaj i Ricky Martin w kampanii MAC viva Glam

fot. materiały prasowe/szminka Viva Glam Nicki oraz błyszczyk Viva Glam Lip Conditioner

 


„Kampania VIVA GLAM stanowi serce i duszę M·A·C Cosmetics. Jesteśmy zachwyceni, że Ricky i Nicki zgodzili się wykorzystać swoje charakterystyczne i potężne głosy, by pomóc nam osiągnąć nasz cel 250 milionów dolarów do czerwca 2012 i poprowadzić nowe pokolenie w walce przeciw HIV/AIDS”, mówi John Demsey, przewodniczący M·A·C AIDS Fund i prezes Grupy, Estée Lauder Companies.

 

W ramach tegorocznej globalnej kampanii Ricky Martin i Niki Minaj skoncentrują się głównie na rejonach Ameryki Łacińskiej i Karaibach. Na koniec 2008 roku w Ameryce Łacińskiej żyło aż 2 miliony osób z HIV, co stanowi więcej zakażeń niż w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Wielkiej Brytanii łącznie. A Karaiby są drugim najbardziej dotkniętym HIV regionem na świecie. Młodzi ludzie w przedziale wiekowym 15 – 24 lata stanowią około połowy wszystkich nowych zakażeń.

 

„Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do grona odważnych i pełnych pasji rzeczników VIVA GLAM i zyskując możliwość bycia głosem w globalnej walce z HIV/AIDS. Mając dostęp do wiedzy, skutecznych lekarstw i testów, młodzi ludzie powinni posiadać wszystkie fakty niezbędne do tego, by zapobiegać nowym przypadkom infekcji, oraz dostęp do leczenia, jeśli są HIV-pozytywni. Musimy działać wspólnie, aby wiedza stała się podstawowym narzędziem w walce z HIV/AIDS” – podsumował Ricky Martin.

 

„Ważne jest, aby młode pokolenie zrozumiało, że HIV/AIDS wciąż będą powszechne na całym świecie, jeśli nie zaczniemy wspólnie walczyć z tą chorobą. Świadomość prowadzi do wiedzy, wiedza do możliwości działania, a możliwość działania prowadzi do zmiany. Jestem zaszczycona, mogąc być częścią tego ruchu wraz z kampanią M·A·C VIVA GLAM” – dodała Nicki.

 

Ricky Martin i Nicki Minaj w najnowszej kampanii, do której zdjęcia wykonał sławny fotograf David LaChapelle, promują szminkę Viva Glam Nicki w przykuwającym uwagę różu oraz bezbarwny błyszczyk pielęgnacyjny do ust Viva Glam Lip Conditioner. Oba produkty pojawią się w sprzedaży w marcu 2012 roku. Fundusze z zakupionych w Polsce produktów Viva Glam zostaną przeznaczone na lokalne projekty. MAC w Polsce wsparł już bowiem dziesiątkami tysięcy złotych Stowarzyszenie Mały Książę oraz Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy. Teraz czas na kolejne projekty, które będzie można zrealizować również dzięki Tobie!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja