lamode > INFO > RYNEK > GIAMBA - NOWA MARKA GIAMBATTISTY VALLI
Lamode.info

GIAMBA - NOWA MARKA GIAMBATTISTY VALLI

GIAMBA - NOWA MARKA GIAMBATTISTY VALLI

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
30 Maj '14

Już we wrześniu, podczas zbliżającego się Tygodnia Mody w Mediolanie, swoją premierę będzie miała nowa marka Giambattisty Valli. Giamba, czyli premierowa linia włoskiego projektanta, wzięła swoją nazwę od jego pseudonimu i jak zapowiada jej twórca – będzie pojawiać się regularnie, obok standardowych propozycji projektanta, prezentowanych w jego autorskiej marce Giambattista Valli.

 

„Wszyscy moi przyjaciele mówią na mnie Giamba i ten przydomek będzie oddawał ducha mojego nowego projektu. To inna strona tej samej monety. W mojej twórczości znalazło się również miejsce na tę bardziej szaloną, seksowną i undergroundową stronę, co zobaczycie w linii Giamba. Myślałem o tym od dłuższego czasu, tylko czekałem na właściwy moment i sądzę, że to już ten czas. Jestem naprawdę szczęśliwy. W ogóle, czuję potrzebę ubierania kobiet, a Giamba jest trochę bardziej kameralna” – wyznał Giambattista Valli.

 

Dlaczego projektant, który co sezon prezentuje swoje kolekcje ready-to-wear i haute couture w Paryżu, zdecydował się na Mediolan?  „Bardzo dużo zawdzięczam Francji, podobnie jak Włochom i jest taka cząstka mnie, która pragnie powrócić do kraju” – wyznał portalowi WWD.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja