lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > GEORGE CLOONEY NA ŁAMACH GRUDNIOWEGO „W MAGAZINE”
Lamode.info

GEORGE CLOONEY NA ŁAMACH GRUDNIOWEGO „W MAGAZINE”

GEORGE CLOONEY NA ŁAMACH GRUDNIOWEGO „W MAGAZINE”

Dodane przez Redakcja
02 Grudzień '13

Znany hollywoodzki aktor, George Clooney pojawił się w okładkowej sesji grudniowego numeru „W Magazine”. Fotografie wyróżnia przede wszystkim estetyka na pograniczu op-artu i surrealizmu. Motywem przewodnim sesji są kropki, które pojawiają się wszędzie - od tła poprzez garderobę amerykańskiego aktora. Z pomiędzy nich wyłania się twarz Georga Clooneya, która jest jedynym elementem nadającym obrazom realizmu.

Powyższy efekt to dzieło japońskiej artystki, Yayoi Kusamy, jednej z prekursorek pop-artu, którą inspirował się m.in. Andy Warhol. Charakterystyczne kropki to już lejtmotyw jej twórczości. Co ciekawe, pomysł wziął się z halucynacji, a pierwsza praca, w której go wykorzystała pochodzi już z lat 30.

 

Poza kropkami, w sesji występują również dwa zdjęcia zupełnie odbiegające od charakteru pozostałych. Mimo że prezentują dużo oszczędniejszą estetykę, trudno nazwać je realistycznymi. Clooney został sfotografowany na czarnym tle i wygląda jakby unosił się w bliżej nieokreślonej przestrzeni.

 

W wywiadzie dla „W Magazine”, który towarzyszy fotografiom, aktor opowiada o pracy nad nowym filmem „The Monument Men”, o Hitlerze i sztuce oraz o jego nastoletnim zauroczeniu Audrey Hepburn, którą pierwszy raz zobaczył w „Rzymskich wakacjach”, mając jedenaście lat.

 

Zapraszamy do galerii!

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja