lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > GARETH PUGH DEBIUTUJE NA NEW YORK FASHION WEEK
Lamode.info

GARETH PUGH DEBIUTUJE NA NEW YORK FASHION WEEK

GARETH PUGH DEBIUTUJE NA NEW YORK FASHION WEEK

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
04 Sierpień '14

W harmonogramie pokazów zbliżającego się Tygodnia Mody w Nowym Jorku, pojawiło się nowe nazwisko. Poziom awangardowości i oryginalności, prezentowany przez tego twórcę, może być niecodziennym widokiem dla publiczności New York Fashion Week, przyzwyczajonej do bardziej klasycznej i mimo wszystko dość stereotypowej mody (z kilkoma wyjątkami, takimi jak charakterystyczny i nietuzinkowy Thom Browne). Mowa tu oczywiście o brytyjskim projektancie Garethcie Pugh, który już we wrześniu pojawi się w Nowym Jorku ze swoją wiosenno-letnią kolekcją na sezon 2015.

 

Znany z eksperymentowania z formą i przekraczania standardów w modzie projektant, od sześciu lat prezentował swoje pomysły na wybiegu Paris Fashion Week. Zrezygnowanie z paryskiego wydarzenia, skupiającego wokół siebie najbardziej charakterystycznych i oryginalnych twórców, jest z pewnością sporą niespodzianką. Skąd ta nagła decyzja?

 

Jak wyznał sam projektant w wywiadzie dla New York Times: „To moment, w którym dawne stereotypy muszą ulec zmianie. Moda jest w pewnym stopniu manifestem, dlatego chciałem pokazać coś, co zmusi ludzi do myślenia i może będzie miało jakieś znaczenie”.


„Zdaję sobie sprawę, że to jest biznes i że musimy sprzedawać ubrania, ale moda dotyczy także wizerunku i inspiracji, które można doskonale wyrazić poprzez pokaz kolekcji” – dodał Gareth Pugh.

 

Z niecierpliwością czekamy na premierową odsłonę najnowszej kolekcji projektanta – tym bardziej, kiedy Pugh zdradził, że będzie to „godny uwagi performans” z instalacjami wideo i grupą tancerzy.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja