lamode > MODA POLSKA > NEWSY > FINAŁ 8. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS
Lamode.info

FINAŁ 8. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

FINAŁ 8. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
13 Maj '16

8. edycja Fashion Designer Awards za nami. Tegoroczny konkurs wygrała Dominika Syczyńska.

 

11 maja 2016 roku w Teatrze Palladium odbyła się gala finałowa ósmej już edycji FDA. Dziesięciu wybranych przez jury młodych projektantów zaprezentowało swoje kolekcje, które wpisywały się w hasło "Tribute to colours". Obok debiutujących polskich twórców, mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie gościa honorowego oraz przewodniczącego jury - Yarona Minkowskiego z Izraela.

 

Uznanie całego składu jurorskiego zyskała jednogłośnie kolekcja Dominiki Syczyńskiej, która była połączeniem oryginalnego pomysłu i rękodzieła - projektantka samodzielnie stworzyła tkaniny, wykorzystała tradycyjne rzemiosło i nowinki techniczne. Zwyciężczyni otrzymała czek na 15 tys. złotych od MSKPU, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża od partnera strategicznego Whirlpool, zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta", współpraca z marką AVON przy sesji, staż w magazynie "Twój Styl", sesję zdjęciową w magazynie Whitemad, warsztaty z Alberto Campagnolo (wieloletnim doradcą marketingu Giorgio Armani), 2,5-letnie stypendium od MSKPU oraz nagrodę specjalną - staż w atelier u Yarona Minkowskiego w Tel Avivie.

 

- Kiedy patrzę na młodych projektantów, jestem trochę zazdrosny. Przypomina mi się moment, kiedy sam odbierałem podobną nagrodę w Dusseldorfie. Wydaje się, że to było wczoraj, a przecież w branży pracuję niemal od 30 lat. To spotkanie jest szalenie inspirujące. Przed finalistami wiele wyzwań, ale uważam, że trzeba stawiać na młodość. Cieszę się, że zostałem zaproszony przez Joannę Sokołowską – Pronobis do największego w Polsce konkursu promującego młode talenty. Czekam na Dominikę w swoim atelier w Tel Avivie – powiedział Yaron Minkowski.

 

II miejsce zajął Dastin Poraziński, który wygrał kurs specjalistyczny i 2,5-letnie stypendium od MSKPU, a także zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta" marki Whirlpool. Z kolei III miejsce zdobyła Sophie Kula, która dostała zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta" marki Whirlpool oraz staż w MSKPU.

 

Organizatorzy Fashion Designer Awards zadbali o to, żeby cała oprawa wydarzenia była podprządkowana tematowi przewodniemu tegorocznej edycji, czyli haśle “Tribute to colours”. Stylizacja modelek: make up w kolorze fuksji oraz naturalnie pofalowane włosy to zasługa profesjonalnych teamów działających na backstage'u FDA – Avon, Wella Profesjonals oraz Maniera i Umma Paro Spa. Kolorową kolekcję finalistów dopełniały buty Kazar. Z kolei goście bawili się na afterparty z Fruits & Wine. 

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja