PL / EN
FILIP NIEDENTHAL

FILIP NIEDENTHAL

ZAWÓD

Dziennikarz

STANOWSIKO

Redaktor naczelny Vogue Polska

OBWYATELSTWO

Polskie i brytysjkie

FILIP NIEDENTHAL 

Filip Niedenthal będzie pierwszym redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu Vogue, która ukaże się na krajowym rynku w pierwszym kwartale 2018 roku. Obok niego na czele magazynu staną Małgorzata Bela oraz Katarzyna Jordan.

FILIP NIEDENTHAL - KARIERA

Dotychczas Filip Niedenthal kierował dwumiesięcznikiem Esquire od debiutu polskiej edycji pisma w 2014 roku. Z końcem 2016 roku ogłosił, że odchodzi ze stanowiska, tym samym rozstając się po czterech latach z wydawnictwem Marquard Media Polska. Wcześniej był szefem działu mody magazynu Harper's Bazaar (również Marquard Media Polska). Od września 2008 roku do sierpnia 2012 roku Niedenthal zajmował stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika Podróże (ZPR Media). Współpracował m.in. z miesięcznikiem Twój Styl (Wydawnictwo Bauer), dwutygodnikiem Viva!(Edipresse Polska) i tygodnikiem Newsweek Polska (Ringier Axel Springer Polska).

FILIP NIEDENTHAL - OSOBOWOŚĆ

Jest synem słynnego polskiego fotografa i fotoreportera, urodzonego w Londynie Chrisa Niedenthala, który współpracował z magazynami takimi jak m.in. Newsweek, Time, Forbes, czy Der Spiegel. W 1986 Chris Niedenthal został laureatem prestiżowej nagrody World Press Photo.

POLECAMY: POLSK Z WŁASNĄ EDYCJĄ VOGUE'A! TO JUŻ OFICJALNE

podobne artykuły