lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI JAKUBA PIECZARKOWSKIEGO WIOSNA LATO 2013
Lamode.info

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI JAKUBA PIECZARKOWSKIEGO WIOSNA LATO 2013

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI JAKUBA PIECZARKOWSKIEGO WIOSNA LATO 2013

Dodane przez Ismena Dąbrowska
04 Listopad '12

Wyróżniła się pomysłem, przepychem, kolorami i miszmaszem tkanin i detali. Kolekcja Consequences Jakuba Pieczarkowskiego na wiosnę lato 2013 zaprezentowana w strefie OFF Out of Schedule przyciągała uwagę odważnym podejściem do projektowania. Ryzykowne igranie z kiczem jednak wyszło w tym wypadku na dobre.

 

Bardzo muzyczne w całokształcie widowisko, przypominające momentami urywki z teledysku mieniło się przede wszystkim złotem i srebrem. Maksymalizm bił po oczach.

 

W kolekcji królowały błyszczące tkaniny, ćwieki, cekiny i nity, złote nadruki, farbowania, cieniowania ombre – wszystko to razem ujęte w kilkunastu sylwetkach dawało kiczowatą estetykę, po którą projektant sięgnął nie bez przyczyny. Inspiracją do stworzenia kolekcji były dość filmy science-fiction Eda Wooda oraz motywy zaczerpnięte z meksykańskiej subkultury Cholombians, która słynie m.in. z dziwacznych fryzur i obszernych koszul w kratę.

 

Reklama:

słoń torbalski

 

 

Wśród projektów znaleźć można było siatkowane spódnice, śliskie dresy, kurtki z dziurami oraz egzemplarze ozdobione frędzlami. Całość sylwetek dopełniały łańcuchy, okulary i czapki z daszkiem.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja