lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > FASHION WEEK POLAND MAJ 2014 – POKAZ KOLEKCJI KAS KRYST JESIEŃ ZIMA 2014/2015
Lamode.info

FASHION WEEK POLAND MAJ 2014 – POKAZ KOLEKCJI KAS KRYST JESIEŃ ZIMA 2014/2015

FASHION WEEK POLAND MAJ 2014 – POKAZ KOLEKCJI KAS KRYST JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
13 Maj '14

Jeszcze niedawno, przy okazji naszej ostatniej rozmowy, Kas Kryst przyznała, że odcieni czerni jest tak dużo, że w zasadzie jej kolekcja jest bardzo kolorowa. Dodała również, że przy projektowaniu całą swoją uwagę skupia przede wszystkim na konstrukcjach i fakturach materiałów. Trudno się z nią nie zgodzić, patrząc na efekty najnowszej jesienno-zimowej kolekcji, jaką zaprezentowała na scenie OFF Out Of Schedule.

 

Paleta kolorystyczna kolekcji „X” została ograniczona przede wszystkim do czerni, jednak dzięki zestawieniom różnych faktur materiałów, przeważający w niej kolor prezentuje się tak naprawdę w szerokim spektrum ciekawych odcieni. Powlekana gumą wełna zyskuje efekt matowej szarości, delikatne dzianiny i transparentne tkaniny, lekko połyskujące ortaliony czy naturalna skóra wprowadzają do kolekcji sporą różnorodność. Całość ożywiają lakierowane batysty oraz srebrne i złote akcenty, jakie pojawiły się na niektórych materiałach.

 

Damska część kolekcji wyraźnie romansowała z modą lat 80. Takie nawiązania podkreślały przede wszystkim mocno zarysowana linia ramion i wyraźnie podkreślona talia. W odróżnieniu od poprzednich sezonów, kroje ubrań są o wiele bardziej przyjazne dla damskiej sylwetki (czyt. dobrze będą w nich wyglądać nie tylko kobiety o wymiarach modelki). Widać, że Kas Kryst doskonale odnajduje się w projektowaniu mody dla kobiet, o czym świadczy przede wszystkim świetne wyczucie proporcji w prezentowanych na wybiegu sylwetkach.

 

Trzeba przyznać, że efektowne damskie projekty nieco skradły show pojawiającym się na wybiegu panom. Nie świadczy to wcale o słabości męskiej części kolekcji, w której również znalazło się mnóstwo dobrych projektów. Panie okazały się po prostu bardziej charakterne, przez co skuteczniej zwracały na siebie uwagę.

 

Widać, że projektantka po trzech zaprezentowanych w Łodzi sezonach, wyrasta na prawdziwą gwiazdę offowej sceny. Świadczy o tym przede wszystkim wypełniona po brzegi sala – takiego widoku raczej nie mogliście doświadczyć podczas pokazów pozostałych kolekcji, jakie znalazły się w programie OFF Out Of Schedule.

 

Na koniec dodam krótką anegdotkę. Diane Pernet, słynna blogerka i twórczyni festiwalu filmu modowego A Shaded View On Fashion Film, znana również ze swojej nieskrywanej miłości do czerni, przez cały czas trwania pokazu, komentowała wszystko swoim tajemniczym uśmiechem, a jej zainteresowanie w oczach można było dostrzec nawet spod ciemnych okularów. Obserwując wcześniejsze reakcje znanej blogerki, trudno było nie zauważyć tej lekkiej dozy entuzjazmu.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja