lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – DOMINIKA CYBULSKA JESIEŃ ZIMA 2013
Lamode.info

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – DOMINIKA CYBULSKA JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – DOMINIKA CYBULSKA JESIEŃ ZIMA 2013

Dodane przez Ismena Dąbrowska
23 Kwiecień '13

Ta kolekcja to hołd złożony włóczce! Głównie na niej opierały się damsko-męskie projekty autorstwa Dominiki Cybulskiej na jesień zimę 2013, które mogliśmy zobaczyć w czasie zakończonego właśnie FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Kolekcja „Salle Delort de Gleon” zaprezentowana w ramach strefy OFF Out Of Schedule inspirowana jest paryską wystawą, o tej samej nazwie, poświęconą sztuce i kulturze islamu. Również ze wschodu pochodzi stonowana kolorystyka – od beży poprzez brązy i szarości i czernie.

 

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć nietypowe rozwiązania jak męskie kalesono-leginsy z włóczki, spódnice dla panów czy cienkie i zwiewne wełniane sukienki o długości midi, ale także dziergane swetry, powłóczyste płaszcze, lniane bermudy czy koszule.

 

Całość nawiązywała do estetyki nomadów, stąd ciężkie tkaniny i ogromna różnorodność tekstur, dzięki czemu projekty wyglądały na nieco „przykurzone”. Wszechobecna melancholia i nostalgia bijąca z niezwykle spójnej kolekcji – takimi prawami rządzi się strefa OFF, która nie potrzebuje spektaklów. Choć nie wszystkie projekty nadają się do noszenia, w tym wypadku liczy się głównie artystyczna wizja.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja