lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI EMILIO PUCCI WIOSNA LATO 2013 - GOOD MORNING, VIETNAM
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI EMILIO PUCCI WIOSNA LATO 2013 - GOOD MORNING, VIETNAM

POKAZ KOLEKCJI EMILIO PUCCI WIOSNA LATO 2013 - GOOD MORNING, VIETNAM

Dodane przez Katarzyna Tyszkiewicz
23 Listopad '12

Trudno wyobrazić sobie kolekcję włoskiego domu mody Emilio Pucci bez kultowych printów... A jednak! Peter Dundas odważył się na ten zdecydowany gest, co okazało sie być świetnym posunięciem i punktem wyjścia dla bardzo dobrej kolekcji na sezon wiosna lato 2013.


W swojej najnowszej kolekcji Dundas dokonał przeglądu swoich popisowych projektów, stawiając je w świetle najnowszej inspiracji - Wietnamu. Projektant pokazał między innymi kurtki typu bomber jacket, "tatuażowehafty  i fantastyczne kurtki cargo, skrzyżowane z klasycznym kimono. Jak można zauważyć, nie bał się typowo wojskowych odniesień zestawionych z tradycyjnymi azjatyckimi motywami. Warto wpsomnieć, iż kolekcja nie była całkowicie pozbawiona kultowych printów, choć nie tym razem nie grały one pierwszych skrzypiec. Dundas nałożył na klasyczny motyw nowy, orietalny kwiatowy wzór. Print ten pojawił się między innymi na kurtce bomber i pasujących do niej piżamowych spodniach, a także na długiej wieczorowej sukni z koronki i sexy wycięciem pod biustem.


Integralną częścią  każdej kolekcji Dundasa dla Pucci są ponadto suknie wieczorowe, przemyślane specjalnie pod kątem czerwonego dywanu. Kreacja z wysokim, amerykańskim dekoltem, w ktorej Joan Smalls zamknęła pokaz lada moment pojawi sie podczas najbliższej festiwalowej gali.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja