lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > ELIE SAAB HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2014
Lamode.info

ELIE SAAB HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2014

ELIE SAAB HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2014

Dodane przez Redakcja
27 Styczeń '14

Pokaz haute couture Elie Saaba na sezon wiosna lato 2014 jest kontynuacją, określonego i sukcesywnie prezentowanego w kolejnych kolekcjach, stylu projektanta. Mimo że można by mu zarzucić powtarzalność, jego kreacje nadal są jednymi z najbardziej pożądanych i wyróżniających się na czerwonym dywanie. Fenomen Libańczyka polega na tym, że jego projekty są kwintesencją tego, co może się nam kojarzyć ze zmysłową kobiecością i wyrafinowaniem. Kolekcje są też przede wszystkim uniwersalne – każda kobieta może odnaleźć w nich coś dla siebie, poczuć się dzięki jego sukniom wyjątkowa.

 

Co było inspiracją projektanta przy tworzeniu nowej kolekcji? Saab cofa się do XIX wieku i analizuje obrazy popularnego w tym czasie wiktoriańskiego malarza pochodzącego z Holandii – Sir Lawrence’a Almy-Tadema. Zafascynowany Imperium Rzymskim Holender jest znany przede wszystkim ze scen rodzajowych, osadzonych w stylizowanym na starożytny pejzażu, oraz zmysłowych aktów. Tym, co zainspirowało Saaba najmocniej, jest charakterystyczny błysk wody morskiej, będącej najczęstszym tłem dzieł Almy-Tandema. Projektantowi udaje się pokazać go dzięki mieniącym się kamieniom.

 

Njabardziej wyrazistym odwołaniem do dzieł malarza, a konkretnie do jego prawdopodobnie najpopularniejszej znanej pracy, są trzy wyjątkowe kreacje zdobione kwiatami, stopniowo przechodzącymi w delikatny, rozbielony róż. Kiedy porównamy je z „Różami Heliogabalusa”, zobaczymy, że jest to bardzo udana próba przeniesienia delikatnie rozwianych płatków z płótna na suknię.

 

Projektant z dzieł wiktoriańskiego malarza czerpie również kolorystykę, w której przeważają pudrowe i delikatne odcienie. Projektant podzielił pokaz na sekwencje kolorystyczne: beżową, białą, różową, żółtą, błękitną oraz czarną. 


W nowej kolekcji Eliego Saaba możemy zobaczyć duże zróżnicowanie fasonów. Pojawiają się przede wszystkim długie, sięgające do ziemi suknie. Wyróżniają się delikatnie plisowane kreacje ze zwiewnych materiałów jak i te proste tiulowe, bogato zdobione kamieniami oraz suknie z poszerzonym od bioder dołem. Oprócz tego Saab zaprezentował kilka sylwetek inspirowanych klasyką lat 50. – krótsze, sięgające za kolano ołówkowe spódnice oraz rozkloszowane, inspirowane „New Look'iem” sukienki o tej samej długości.  

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja