lamode > INFO > RYNEK > ERMENEGILDO ZEGNA SPA ZAPOWIADA SPADEK ZAINTERESOWANIA TOWARAMI LUKSUSOWYMI
Lamode.info

ERMENEGILDO ZEGNA SPA ZAPOWIADA SPADEK ZAINTERESOWANIA TOWARAMI LUKSUSOWYMI

ERMENEGILDO ZEGNA SPA ZAPOWIADA SPADEK ZAINTERESOWANIA TOWARAMI LUKSUSOWYMI

Dodane przez Katarzyna T.
21 Czerwiec '11

Ermenegildo Zegna SpA, włoska spółka, pod którą podlegają marki Ermenegildo Zegna oraz Z Zegna, ostrzega przed spowolnieniem rynku dóbr luksusowych.

 

Widać chmury nad Europą, znaki zapytania nad Ameryką Północną i wyraźne spowolnienie sprzedaży dóbr luksusowych – mówi Dyrektor Generalny spółki, Ermenegildo Zegna.

 

Całościowe zyski Ermenegildo Zegna w bieżącym roku już wzrosły o 20% w stosunku do roku ubiegłego, co oznacza, że rok 2011 już daje pewny skok o co najmniej 10%. Jeszcze w tym roku koncern planuje otwarcie 20 salonów flagowych, w tym jeden w Paryżu i w Rzymie. Obecnie jednak strategia firmy kładzie nacisk na dynamiczną ekspansję na rynkach azjatyckich, ponieważ sytuacja marki w Europie jest już bardzo stabilna. Wiadomo także, że koncern nie planuje przejęć innych marek – koncentrując się raczej na rozwoju swoich dwóch brandów.

 

Pomimo wyraźnie zapowiadanego spowolnienia, rynki azjatyckie pozostaną najbardziej dynamicznymi, jeśli chodzi o zakupy dóbr luksusowych – czy nadchodzący rok faktycznie może zachwiać światową modą?

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja