lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > INNOWACJE NA POKAZIE DIANE VON FURSTENBERG WIOSNA LATO 2013
Lamode.info

INNOWACJE NA POKAZIE DIANE VON FURSTENBERG WIOSNA LATO 2013

INNOWACJE NA POKAZIE DIANE VON FURSTENBERG WIOSNA LATO 2013

Dodane przez Katarzyna T.
11 Wrzesień '12

Diane von Furstenberg można zarzucić wiele, ale pomyliłby się ten, kto powiedziałby, że nie idzie ona z duchem czasu. Wręcz przeciwnie, energiczna 65-latka wyznacza nowe standardy technologiczne – nie tylko w procesie powstawania samej kolekcji, ale również podczas pokazu.

 

Założycielka słynnej nowojorskiej marki nawiązała współpracę z nikim innym, jak z… Google! Współpraca polegała na wykorzystaniu okularów Google Glass – wyposażonych w kamerę, aparat fotograficzny i wiele innych funkcji. I tak powstała dokumentacja wykonana z perspektywy tych kilku modelek, które wyszły na wybieg właśnie nosząc Google Glass. Na koniec pokazu, Diane ukłoniła się, wraz z Sergey’em Brinem (współzałożycielem Google) i Yvanem Mispelaere’m (dyrektorem kreatywnym DVF) – wszyscy troje założyli ten wyjątkowy gadżet. Po pokazie ogłoszono, że załoga DVF nosiła Google Glass podczas całego procesu powstania kolekcji – co zaowocuje zupełnie nową perspektywą, z jakiej będzie można obejrzeć całą skomplikowaną operację twórczą.

 

Choć sama akcja wzbudziła powszechne zainteresowanie, trudno mówić o wydarzeniu przełomowym dla mody – dziennikarze zaznaczali, że Google Glass są po prostu… mało stylowe. Może Google powinno teraz nawiązać współprace z marką Ray Ban?

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja