PL / EN
DRESS CODE DLA KOBIET – FRYZURA DO PRACY

DRESS CODE DLA KOBIET – FRYZURA DO PRACY

Włosy rozpuszczone czy spięte? Czy dopuszczalne są kucyki i warkocze? Sprawdźcie!

Fryzura do pracy – jaka powinna być? Czy dopuszczalne są włosy rozpuszczone, czy zawsze powinny być spięte? Czy dozwolone są kucyki i warkocze? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress Code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, Wyd. Świat Książki).

 

„[Włosy] nie zawsze muszą być związane. Reguła ta dotyczy wyłącznie sytuacji służbowych. We wszelkich okolicznościach pozazawodowych kobieta może podkreślać swą kobiecość przez eksponowanie długich włosów.

 

Jeśli mowa o pracy, to nie każda fryzura będzie właściwa, ale kucyk – jak najbardziej, jednak pod warunkiem, że to fryzura kobiety młodej*. Trzeba tylko zadbać o gumkę, żeby nie była widoczna. W związku z tym, że ozdoby do włosów proponowane przez rynek nie są na takim poziomie jak inne akcesoria, można na przykład opleść gumkę kosmykiem włosów.

 

Co do warkocza, taka fryzura kojarzy się z wizerunkiem dziewczęcym, więc u dojrzałej kobiety warkocz nie będzie spójny z całością wizerunku. Jeśli warkocze są akurat modne, można ewentualnie zastosować jakiś minimalny splot we fragmencie fryzury.

 

*Starsze kobiety uczesane w kucyk mogą sprawiać wrażenie zaniedbanych, choć nie zawsze”.

 

Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ!

 

W galerii znajdziecie inspiracje fryzjerskie prosto ze światowych wybiegów! 

tagi: DRESS CODE DLA KOBIET – FRYZURA DO PRACY |

podobne artykuły