lamode > INFO > RYNEK > DOLCE & GABBANA SKAZANI NA BLISKO DWA LATA WIĘZIENIA!
Lamode.info

DOLCE & GABBANA SKAZANI NA BLISKO DWA LATA WIĘZIENIA!

DOLCE & GABBANA SKAZANI NA BLISKO DWA LATA WIĘZIENIA!

Dodane przez Katarzyna Filcek
20 Czerwiec '13

Wielki finał głośnej sprawy sądowej. Domenico Dolce i Stefano Gabbana ponoszą kolejne, gorzkie konsekwencje oszustw podatkowych, których dopuścili się w 2004 roku, sprzedając w ekspresowym tempie marki Dolce & Gabbana oraz D&G luksemburskiemu holdingowi Gado Srl, który – jak udowodniono później – powstał tylko i wyłącznie w celu przejęcia własności obu firm.

 

 

Mimo, że dzięki różnicom podatkowym we włoskim i luksemburskim systemie prawnym, nieczyste zagranie przyniosło projektantom wówczas nawet 416 milionów Euro (533 milionów $), końcowy efekt poczynań złych chłopców świata mody może przekreślić ich cały dotychczasowy dorobek. W kwietniu włoska Komisja Podatkowa wydała decyzję nakładającą na Domenico i Stefano obowiązek zapłacenia rekordowej grzywny w wysokości 343,4 milionów Euro (440 milionów $), wczoraj zaś zapadł wyrok w toczącej się równolegle sprawie sądowej, na mocy którego Dolce i Gabbana skazani zostali na odbycie kary jednego roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności!

 

Dolce i Gabbana trafią do więzienia za oszustwa podatkowefot. Interview luty 2009

 

Obrońcy projektantów oczywiście zapowiedzieli już odwołanie od wyroku. Nie wiadomo również, czy nawet w razie odrzucenia ich apelacji, kreatorzy faktycznie trafią za kratki, bowiem włoski wymiar sprawiedliwości zwyczajowo egzekwuje tego typu karę dopiero przy wyroku skazującym na minimum 2 lata więzienia. Pewne jest jednak, że reputacja Dolce & Gabbana dla wielu legła w gruzach, zaś więzienne pasiaki mają szansę stać się prawdziwym must have kolejnych sezonów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja