lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > DIARY – KOLEKCJA EST BY ES. NA SEZON JESIEŃ 2013
Lamode.info

DIARY – KOLEKCJA EST BY ES. NA SEZON JESIEŃ 2013

DIARY – KOLEKCJA EST BY ES. NA SEZON JESIEŃ 2013

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
28 Sierpień '13

Diary, najnowsza kolekcja projektantki marki est by eSGosi Sobiczewskiej, na pierwszy rzut oka wydaje się prosta i klasyczna. Dominują bawełny i dzianiny, utrzymane w oszczędnej i stonowanej kolorystyce. A jednak pod pozorem tej zwyczajności, kryje się coś więcej. Sugestywna jest tu już sama nazwa kolekcji – Diary, czyli pamiętnik, coś osobistego, własnego, coś, co kryje jakąś tajemnicę.

 

Żeby zrozumieć tę kolekcję, trzeba zwrócić uwagę na drobne detale, dokładnie przyjrzeć się krojom i fasonom. Taka właśnie dbałość o szczegóły stanowi siłę Diary. Paleta kolorystyczna, w której dominują czernie i szarości, zostaje przełamana odcieniami granatu, bordo, zieleni oraz białego. Pojawiają się wzory takie jak klasyczna jodełka, motywy retro ukrywają się na podszewce i zdobią koszule z kołnierzykiem, a na wykończeniach garderoby połyskuje cienka, złota nitka.

 

Im bardziej przyglądamy się całej kolekcji, tym lepiej dostrzegamy znajdujące się w niej kontrasty. Nowoczesne kroje spotykają się z retro estetyką, elegancja zostaje przełamana sportowymi akcentami, a denim pojawia się w niestandardowych odsłonach. Charakter kolekcji est by eS. dopełniają akcesoria, takie jak wiązane daszki z motywem ciemnej jodełki. Ta dwupłaszczyznowość kolekcji, a zarazem uniwersalność krojów daje nieskończoną możliwość komponowania całych stylizacji. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja