PL / EN
DEPILACJA CIAŁA LATEM – CO TRZEBA WIEDZIEĆ?

DEPILACJA CIAŁA LATEM – CO TRZEBA WIEDZIEĆ?

Gładka i piękna skóra na wakacje!

Gładkie ciało na stałe wpisało się w kanony piękna. Chociaż w tej kwestii protestowały już gwiazdy wielkiego formatu m.in. Madonna oraz Gwyneth Paltrow, które raz na zawsze zrezygnowały z depilacji brazylijskiej (co upubliczniły na Instagramie), to zabiegi te wciąż cieszą się popularnością - apogeum osiągając zwłaszcza latem. Co warto wiedzieć o depilacji ciała, jakie jej rodzaje wyróżniamy i co na to mówią eksperci salonu Time for Wax? Odpowiadamy! 

DEPILACJA WOSKIEM

Jedną z najczęściej wybieranych przez kobiety opcji jest depilacja woskiem. Preparat w profesjonalnym salonie kosmetycznym znacząco różni się od tego, jaki możemy kupić w drogerii (zarówno na zimno - w plastrach, jak i na ciepło w warunkach domowych) skutecznością oraz trwałością zabiegu. Zalety depilacji woskiem? Włoski odrastają dopiero po około dwóch, trzech tygodniach i jest ich zauważalnie mniej. Dzięki nowoczesnym technikom depilacji oraz wysokiej jakości woskom usuwanie owłosienia jest komfortowe i praktycznie bezbolesne. Na rynku kosmetycznym istnieją dwa rodzaje wosków – paskowy i bezpaskowy. Różnica? Drugi z nich redukuje bolesność depilacji stref intymnych do minimum.

DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ

Wciąż w modzie jest depilacja pastą cukrową. Preparat ma temperaturę zbliżoną do ciała, dlatego działa delikatnie i mniej boleśnie w porównaniu do wosku. Zabieg poleca się kobietom posiadającym wrażliwą, skłonną do alergii skórę.

DEPILACJA LASEROWA

Popularna jest także depilacja laserowa polecana głównie kobietom z mocnym i ciemnym owłosieniem. Zabieg zaleca się osobom z tendencją do wrastania włosów. Największą jego zaletą jest częściowe lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Chociaż zabieg trzeba powtarzać, to już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

POLECAMY: 21 NAJMODNIEJSZYCH FRYZUR NA LATO 

DEPILACJA BIKINI - TIME FOR WAX LATO 2018

Na depilację bikini szczególnie chętnie decydujemy się latem, przed sezonem urlopowym. Jest to prosty i wygodny sposób, by pozbyć się niechcianych włosków na kilka tygodni. Większości kobiet depilacja kojarzy się z dyskomfortem i podrażnieniami. Time for Wax, jedna z największych w Polsce sieci salonów depilacji woskiem, znalazła sposób na prawie bezbolesną likwidację owłosienia w okolicach bikini. Dzięki recepturze Magic Wax na bazie naturalnego wosku pszczelego, zabiegu depilacji można dokonywać na najbardziej wrażliwych częściach ciała. Unikalna formuła sprawia,  że jest on bardziej elastyczny i dużo skuteczniejszy niż tradycyjne woski paskowe wykorzystywane w większości salonów. Preparat nie przykleja się do skóry, a bezpośrednio do włosków, dzięki czemu ból podczas depilacji jest minimalny, niemal w ogóle nieodczuwalny. Dodatkowo, posiada on niską temperaturę topnienia, co sprawia, że uczucie podczas jego nakładania przypomina przyjemny masaż. Metodę poleca się osobom szczególnie wrażliwym na ból i tym z delikatną skórą – jest ona bezpieczna, bo wosk można nakładać kilkakrotnie na depilowaną skórę, bez ryzyka podrażnień. Aż 98% klientek salonu Time for Wax zadeklarowało, że ponownie zdecydowałoby się na depilację z użyciem Magic Wax.

BIKINI KLASYCZNE, DEPILACJA FRANCUSKA, CZY BRAZYLIJSKA?

Pytanie, które często zadajemy sobie po przyjściu do salonu – na jakie bikini się zdecydować? Niby nazwy depilacja klasyczna, francuska i brazylijska to pojęcia znane, ale mało kto dokładnie wie, co się pod nimi kryje, a różnice między poszczególnymi rodzajami zabiegów są znaczące. Jak wyjaśniają eskpertki salonu Time for Wax: Bikini klasyczne to najpłytsza z depilacji. Podczas zabiegu pozbywamy się wyłącznie włosków z pachwin, do linii majtek. Słynny frencz, czyli depilacja francuska, to usuwanie włosków z pachwin oraz wzgórka łonowego, z pozostawieniem „paseczka” na środku. Na taki rodzaj depilacji decyduje się 21% klientek Time for Wax. Najbardziej popularny rodzaj depilacji to depilacja brazylijska, czasem nazywana także depilacją hollywoodzką. Zabieg polega na usunięciu wszystkich włosków z miejsc intymnych. Daje kobietom poczucie komfortu i sprawia, że czują się zadbane i bardziej pewne siebie".   

DEPILACJA DOMOWA

Szybkim domowym sposobem usuwania włosków na ciele jest maszynka. Plusy takiego rytuału? Natychmiastowy efekt, bezbolesność oraz niski koszt zabiegu. Często jednak to domowa metoda powoduje podrażnienia, zapalenia i przesuszenie się skóry. Alternatywą jest depilacja chemiczna. Pod tym względem rynek kosmetyczny oferuje bogactwo preparatów. Delikatne pianki, kremy, czy żele mają pomóc nam uporać się z owłosieniem raz na kilka dni. No właśnie… minusem tego typu zabiegów jest ich krótkotrwałość. Efekt co prawda widzimy, jednak przez niecałe 4 dni. Inną opcją jest sięgnięcie po nowoczesny depilator. Jednak i ten wariant może okazać się bolesny oraz nie przynoszący spodziewanych rezultatów. Mimo wszystko zapewnia wrażenie gładkiej skóry przez około 3 tygodnie.

W przypadku szybkich mikro zabiegów wykonanych w domu wciąż modne jest stosowanie wosków na zimno. Plastry rozgrzewamy w dłoniach, następnie przyklejamy w wybranych partiach ciała i zrywamy energicznym ruchem. Chociaż zabieg może powodować zaczerwienienia i pieczenie to gwarantuje trwałość do miesiąca.

DEPILACJA: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Sam zabieg depilacji ciała nie zapewni skórze odżywienia, dlatego trzeba wiedzieć jak się o nią odpowiednio zatroszczyć. Czego nie powinniśmy robić tuż przed lub po depilacji? Jak radzą ekspertki salonu Time for Wax, by zabieg był niemal bezbolesny, a jego efekt utrzymywał się na dłużej, ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Dzień przed planowaną depilacją, należy wykonać peeling. Dzięki niemu skóra będzie wygładzona, a włoski łatwiejsze do usunięcia. W ofercie Time for Wax znajdują się 4 rodzaje peelingów cukrowych, których regularnie stosowanie zapobiega wrastaniu włosków. Warto pamiętać również o nawilżaniu, dlatego przed terminem planowanej depilacji należy używać balsamów po kąpieli. 2 dni przed zabiegiem zaleca się zrezygnować z sauny i z solarium, aby nie podrażnić skóry, a w samym dniu wizyty w salonie nie należy wcierać w ciało tłustych oliwek i olejków.

W naszej galerii prezentujemy kosmetyki i akcesoria przydatne do wykonania domowych zabiegów depilacji ciała. Zobaczcie!

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: depilacja | beauty secrets | trendy | lato 2018 | TRENDY |

podobne artykuły