lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > CABIRIA - PIERWSZA W HISTORII MARKA PLUS SIZE NA NEW YORK FASHION WEEK
Lamode.info

CABIRIA - PIERWSZA W HISTORII MARKA PLUS SIZE NA NEW YORK FASHION WEEK

CABIRIA - PIERWSZA W HISTORII MARKA PLUS SIZE NA NEW YORK FASHION WEEK

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
01 Wrzesień '13

Miesiąc temu, projektantka Eden Miller wspominała portalowi Fashionista.com o problemach kolekcji plus size na rynku modowym. Według niej, wykazuje on kompletny brak zainteresowania modą, która nie mieści się w standardowej rozmiarówce. Pojawiają się tłumaczenia, że korpulentne klientki stanowią zdecydowaną mniejszość, dlatego kolekcje się nie sprzedają. Powyższy problem stał się już modowym tabu. Media nie promują marek plus size, sklepy nie chcą ich do siebie przyjmować, a szkoły projektowania nie uczą tworzenia tego typu mody.  

 

Okazuje się, że duże rozmiary powoli wychodzą z cienia i coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na modowym rynku. Już wkrótce Cabiria, czyli specjalna linia plus size Eden Miller, zaprezentuje swoją kolekcję podczas nowojorskiego Tygodnia Mody. Jest to pierwsza w historii marka, która trafiła na fashionweekowe wybiegi.

 

„Jestem strasznie podekscytowana i zadowolona, chociaż czuję ogromną presję. Nawet jeśli na rynku modowym istnieje sporo marek plus size, nigdy nie były pokazywane podczas Fashion Weeka, promującego standardową rozmiarówkę. To wielka presja, zwłaszcza, że pokaz tej kolekcji to wciąż moda z najwyższej półki” – mówi Miller.

 

Kolekcja marki Cabiria otworzy listę pokazów, w piątek – 6 września. Spodziewacie się burzy w świecie mody?

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja