lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > BURBERRY PRORSUM - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016
Lamode.info

BURBERRY PRORSUM - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016

BURBERRY PRORSUM - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016

Dodane przez Kaja Pietkiewicz
25 Luty '15

Otaczający nas świat jest pełen życia i tak intensywny, że czasem zapiera nam dech. Z każdej strony atakują nowe inspiracje, pomysły i idee, nie sposób jest znaleźć czas na nie wszystkie. Tak jak nie sposób w jednym pokazie umieścić wszystkiego co zachwycające. Prawda?

 

Do poniedziałku prawdopodobnie tak było, ale Christopher Bailey, CEO Burberry, udowodnił jesienną kolekcją już po raz kolejny, że w modzie wszystko jest możliwe. Słyszymy echo historii dzieci kwiatów, które przewinęło się w obszernych kwiatowych ponczach czy zamszowych płaszczach z tysiącem frędzli. Pojawia się też wiktoriańska Anglia, w której zapoczątkowany był patchwork, metoda tworzenia większej całości, z małych skrawków materiałów, a także część tytułu poniedziałkowego show Bailey’a - „Patchwork, pattern&prints”. Widzimy go dosłownie wszędzie. Na klasycznych trenczach, ponczach czy zamszowych kozakach za kolano, które z całą pewnością staną się bestsellerem nadchodzącej jesieni. Ponadto dla sukienek z delikatnej koronki fani etno i boho zapewne stracą głowę. Pokazujące dużo ciała, w intensywnych barwach, a ta w kolorze butelkowej zieleni z czarnym szydełkowaniem na dekolcie, oszałamiała.

 

Projektant, po pokazie, powiedział, że to, co kocha w modzie, to możliwość przenikania czasu i epok. Można czerpać, w tym samym momencie inspirację z Anglii XIX wieku i z Stanów lat 70., tworząc spójną całość. W Kensington Gardens obserwowaliśmy kolekcję pełną mocy i wolności, w jednej sylwetce mieszały się szalona miłość hippisów i dekoracyjny print rodem z Indii. Następnie przenosiła nas prosto do Japonii za pomocą jedwabnych narzut, przypominających kimona.

 

Totalną radością i wolnością ducha witać się będzie jesień w brytyjskim domu mody Burberry. Dobrze, że mamy jeszcze trochę czasu, by przyswoić to, co zaprezentował Bailey. Tym bardziej, że pokazał nam wszystko - od boho, po hippie, frędzle, skóry, aplikacje aż do patchworku wiktoriańskiej Anglii. Jak powiedziała po pokazie Caroline Sieber, redaktorka i ikona mody: „Po każdym pokazie Burberry ma się wrażenie chęci posiadania wszystkiego, co jest cudowne, bo oprócz sztuki, tworzy się tu moda dla ludzi, w której możemy odnaleźć siebie”.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja