PL / EN
BURBERRY CHRISTMAS 2016 – FILM „THE TALE OF THOMAS BURBERRY”

BURBERRY CHRISTMAS 2016 – FILM „THE TALE OF THOMAS BURBERRY”

Ten film jest godny Oscara – przekonuje Vogue!

Co roku to jedna z najpopularniejszych realizacji na Święta Bożego Narodzenia. Mowa o kampanii Burberry Christmas. Tym razem przybiera zupełnie nowe oblicze!

 

Przez ostatnie lata twórcy Burberry skupiali się w świątecznych projektach na produktach oraz twarzach (zazwyczaj brytyjskich gwiazd i muz projektanta). Tym razem londyński dom mody postanowił nas zaskoczyć czymś zupełnie nowym i wyjątkowym, tym bardziej, że jest ku temu specjalna okazja – okrągły jubileusz marki. „Podczas tych świąt będziemy świętować 160-letnią rocznicę, więc chcieliśmy opowiedzieć historię Thomasa Burberry`ego – pioniera, wynalazcy, innowatora i człowieka odpowiedzialnego za kultowy trencz” – tłumaczył Christopher Bailey, dyrektor kreatywny i president brytyjskiej marki.

 

ZOBACZ TEŻ: TRENCZ BURBERRY (IKONY MODY)

 

„The Tale of Thomas Burberry” to opowieść o założycielu słynnej firmy, ale nie tylko poprzez jego dokonania zawodowe, ale także przez pryzmat prywatnych zawirowań, a wszystko w tle burzliwych dziejów historii, które w końcu bezpośrednio zazębiały się z twórczością Brytyjczyka. Co ciekawe, wątek świąteczny, ukazany pod koniec historii, wydaje się być pobocznym tematem całości. Aby nadać wideo iście fabularnego sznytu typowego dla klasycznego filmu, twórcy Burberry zdecydowali się zaprosić do współpracy laureata Akademii Filmowej – reżysera Asifa Kapadię. W rolach bohaterów zobaczymy, oczywiście, brytyjskich aktorów: Domhnalla Gleesona, Siennę Miller, Lily James oraz Dominica Westa.

 

Ten film jest godny Oscara – pisze Vogue Australia. Obejrzyjcie wideo i przekonajcie się sami!

 

Zdjęcie główne: Instagram.com/Burberry


video

DOLCE & GABBANA WIOSNA LATO 2019

tagi: Burberry | video | kampania | historia mody | Thomas Burberry | BURBERRY |

podobne artykuły