PL / EN
BOGNA SWOROWSKA

BOGNA SWOROWSKA

ZAWÓD

polska modelka, II wicemiss Polonia 1987, właścicielka agencji BiS

URODZINY

1967, Warszawa

NARODOWOŚĆ

Polska

Bogna Sworowska – polska modelka, II wicemiss Polonia 1987, obecnie bizneswoman i właścicielka agencji PR-owej BiS.

BOGNA SWOROWSKA – ŻYCIE PRYWATNE

Bogna urodziła się w 1967 roku w Warszawie. Mieszkała i pracowała we Włoszech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Od 1999 roku przebywa w Polsce. Ma jednego syna, Ivana.

BOGNA SWOROWSKA - KARIERA

Bogna Sworowska mając kilkanaście lat pozowała do zdjęć Lidii Popiel i Marka Czudowskiego. Pracowała również jako modelka dla marki Moda Polska. W 1983 roku wyjechała do Mediolanu, gdzie intensywnie uczestniczyła w pokazach mody i sesjach zdjęciowych.

1983 rok stanowił jeden z najbardziej przełomowych momentów w karierze modelki. To właśnie wtedy Bogna wystartowała w wyborach Miss Polonia, zdobywając tytuł II Wicemiss oraz Miss Foto.

Podczas pobytu w USA, Bogna podjęła współpracę z profesjonalną agencją modelek i uczestniczyła w amerykańskich pokazach mody m.in. w Nowym Jorku. Podpisała ponadto kontrakt z agencją modelek w Paryżu. W 1990 roku, Bogna pojawiła się na okładce amerykańskiej edycji Playboya, zostając wówczas pierwszą Polką, która tego dokonała.

Jej międzynarodowa kariera trwająca około 15 lat zakończyła się w 1998 roku. Po śmierci partnera wróciła do Polski, a następnie ponownie wyjechała do Francji, podejmując pracę w sektorze public relations. Sworowska Bogna na stałe powróciła do ojczyzny w 1999 roku. Pracowała jako rzecznik prasowy stacji telewizyjnej TVN. Obecnie prowadzi agencję public relations.

POLECAMY: 15 PYTAŃ DO... BOGNA SWOROWSKA

BOGNA SWOROWSKA – AGENCJA BIS

Aktualnie, Bogna Sworowska prowadzi firmę BIS, która na rynku istnieje już od 1999 roku. Jest to agencja full-service, współpracująca z firmami reprezentującymi rozmaite sektory m.in. modę, produkty luksusowe, bankowość oraz medycynę. Wśród klientów agencji BIS związanymi z modą znajdują się: SI-Mi, Lookbook, 303 AVENUE, CH Carolina Herrera oraz Mokobelle.

BOGNA SWOROWSKA – AMBASADORKA MARKI OBAGA

Bogna Sworowska jest także ambasadorką amerykańskiej marki kosmetycznej Obaga, cenionej na rynku polskim.

BOGNA SWOROWSKA  - STYL

Bogna Sworowska jest nazywana ikoną stylu. Często wybiera klasyczne fasony oraz stonowane i intensywne kolory korespondujące z jej delikatnym typem urody. W garderobie Bogny nie brakuje ponadczasowych sukienek oraz modnych i nowoczesnych rozwiązań: czarnej ramoneski, jeansów, damskiego garnituru w kratę oraz wzorzystej koszuli. Wśród cenionych przez nią marek znajdują się: Louis Vuitton i CH Carolina Herrera. Ulubioną postacią mody pozostaje dla Bogny, aktorka Audrey Hepburn.

podobne artykuły