lamode > COMMUNITY > BLOGOSFERA > BLOG BITE THE FAME - NIEBANALNIE O MODZIE I GOTOWANIU
Lamode.info

BLOG BITE THE FAME - NIEBANALNIE O MODZIE I GOTOWANIU

BLOG BITE THE FAME - NIEBANALNIE O MODZIE I GOTOWANIU

Dodane przez Kinga Nowicka
12 Sierpień '14

Moda na talerzu? Dlaczego nie! Sposób na wyrażanie jednej ze swoich największych pasji poprzez drugą, znalazł Dastin Poraziński, student wzornictwa ze specjalizacją projektowanie ubioru na warszawskiej uczelni VIAMODA INDUSTRIAL. Efektem tego arystycznego połączenia jest blog Bite The Fame, którego konwencja opiera się na przedstawianiu wizerunków gwiazd i znanych osób za pomocą produktów i składników żywieniowych. W rezultacie, autor bloga „serwuje” nam kuszące smakowo i artystycznie kompozycje z takimi osobistościami ze świata mody i show biznesu jak Magdalena Frąckowiak, Joanna Horodyńska, Paprociki&Brzozowski, Monika Brodka, Kora, Kasia Sokołowska i wiele wiele innych.

 

– Proces tworzenia zaczynam od wybrania osobyNajłatwiejsze są dla mnie te najbardziej charakterystyczne, bo pomysł nasuwa się od razu. Po analizie wizerunku, przychodzi moment na wybranie składników. Całość wykonania zajmuje, w zależności, od 2 do 4 godzin.

 

Zdaniem Dastina, gotowanie jest formą sztuki, a umiejętność łączenia smaków w odpowiedni sposób wymaga równie dużego zaangażowania jak w przypadku każdej innej formy wyrażania swojej kreatywności. - Zabawa z jedzeniem i przedstawianiem go w artystyczny sposób sprawia, że smakuje ono lepiej. Proponowana przeze mnie sztuka na talerzu, to wielobarwny i wyrazisty sposób na stworzenie czegoś nowego i intrygującego w wirtualnym świecie - dodaje. 


W naszej galerii możecie obejrzeć kilka przykładowych projektów Dastina, a więcej jego twórczości znajdziecie na Bite The Fame

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja