lamode > INFO > RYNEK > BIZNESOWE WSKAZÓWKI PROJEKTANTÓW MODY
Lamode.info

BIZNESOWE WSKAZÓWKI PROJEKTANTÓW MODY

BIZNESOWE WSKAZÓWKI PROJEKTANTÓW MODY

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
08 Wrzesień '15

Obecnie dobry projektant to zdecydowanie ktoś więcej niż tylko kreatywny twórca. Nieodłączną częścią dzisiejszej mody jest łączenie pierwiastka artysty z atrybutami biznesmana. Portal Business of Fashion zapytał siedmiu projektantów, którzy w młodym wieku osiągnęli spektakularny sukces, co mogą poradzić początkującym w branży.

 

Christopher Kane - bądź uczciwy wobec siebie

 

Brytyjski projektant zwraca uwagę na to, żeby pracować w zgodzie z własną wizją oraz mierząc siły na zamiary, bez bujania w obłokach. Kane przypomina, że zawsze jest ktoś lepszy, więc warto robić swoje, bez oglądania się na innych.

 

Phillip Lim – wykorzystaj siłę kreatywności

 

Według amerykańskiego projektanta, kreatywność wcale nie musi ustępować miejsca biznesowi. „Tak naprawdę używasz energię i siłę kreatywności tworząc firmę – aby myśleć co kreujesz. Próbujesz i komunikujesz się z tym, co tworzysz, prawda? (…) Kreatywność buduje biznes, ale też biznes daje kreatywność. To moja prosta filozofia: musisz mieć to i to” – powiedział Lim.

 

Alexander Wang – utrzymaj przejrzystość

 

Wang przekonuje, że należy jasno sprecyzować priorytety – nie musisz od razu wiedzieć jak osiągnąć ten cel, ale jeżeli masz nakreśloną konkretną wizję, w końcu dojdziesz do tego krok po kroku.

 

Erdem Moralioglu – bądź cierpliwy

 

Projektant wskazuje, że najważniejsze są cierpliwość i zrozumienie, że rozwój to proces, który trwa, a powolne tempo to właściwy symptom. Nie można za szybko pragnąć zbyt wiele. Ponadto, cierpliwość to też synonim opanowania i kontroli, które są tak istotne podczas prowadzenia własnego biznesu.

 

Nicholas Kirkwood – znajdź partnera

 

Nie zaczynaj samodzielnie. Potrzebujesz partnera: kogoś, kto poświęci tyle, co Ty, kto będzie pocił się i płakał razem z Tobą” – tłumaczy Kirkwood. Projektant poleca, aby mieć obok siebie zaufaną osobę, która zawsze doradzi, niezależnie od tego, czy będzie projektować z Tobą czy zajmie się inną stroną działalności marki.

 

Peter Pilotto – określ swoje DNA

 

Twórca podkreśla, że ważne jest odszukanie własnego „ja”, które przełoży się na charakterystyczny podpis, typowy wyłącznie dla Twojej marki i stanie się rozpoznawalny dla innych.

 

Thakoon Panichgul – nie szukaj sławy

 

Należy zadać sobie pytanie, czy chcesz być sławny, czy chcesz być projektantem. Panichgul zakłada, że szczera odpowiedź naznaczy dalszy rozwój Twojej kariery. Jeżeli interesuje Cię wyłącznie projektowanie mody, w końcu osiągniesz sukces. W drugim przypadku musisz liczyć na znajomości i pieniądze, które poprą Twoją twórczość.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja