lamode > MODA ZAGRANICZNA > MARKI > ARTYŚCI STREET ART DLA LOUIS VUITTON – KOLEKCJA APASZEK
Lamode.info

ARTYŚCI STREET ART DLA LOUIS VUITTON – KOLEKCJA APASZEK

ARTYŚCI STREET ART DLA LOUIS VUITTON – KOLEKCJA APASZEK

Dodane przez Ismena Dąbrowska
11 Lipiec '13

Kto nie kojarzy słynnych torebek pokrytych graffiti czy rysunkowymi wiśniami spod szyldu Louis Vuitton? Dom mody od dawien dawna związany jest ze sztuką i by kontynuować tę tradycję po raz kolejny do współpracy zaangażował artystów. Kolekcja „Foularos d’artistes” na jesień zimę 2013/14 powstała w ramach kolaboracji z ekspertami w dziedzinie street artu - Indonezyjczykiem Eko Nagroho, EINE z Wielkiej Brytanii i twórcą o francusko-tunezyjskich korzeniach eL Seed. Cała trójka miała za zadanie stworzenie własnej interpretacji klasycznej jedwabnej apaszki Louis Vuitton.

 

Apaszka i szal w lamparcie cętki znane są już z poprzednich projektów autorstwa Stephena Sprouse’a dla Louis Vuitton. W ubiegłym roku marka współpracowała z artystami o pseudonimach Retna, Aiko i Os Gemeos, a na swoim koncie ma szeroko komentowane projekty z udziałem nie tylko Sprouse’a, ale także Yayoi Kusamy, Takashi Murakami i Richarda Prince’a.

 

Wszystkie pomysły łączące w sobie indonezyjską kulturę i mityczne wierzenia z podróżniczymi korzeniami marki oraz arabską kaligrafią prezentuje piękna chińska modelka Liu Wen na zdjęciach Damiena Blotticre.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja