lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > AMERICAN GIGOLO – POKAZ MARKI DSQUARED2 NA WIOSNĘ-LATO 2011
Lamode.info

AMERICAN GIGOLO – POKAZ MARKI DSQUARED2 NA WIOSNĘ-LATO 2011

AMERICAN GIGOLO – POKAZ MARKI DSQUARED2 NA WIOSNĘ-LATO 2011

Dodane przez Katarzyna T.
31 Styczeń '11

Projektanci Dean i Dan Caten, zafascynowani wizerunkiem Richard’a Gere w filmie American Gigolo, stworzyli kolekcję adresowaną do prawdziwych mężczyzn, którzy kochają modę.

 

Inspiracje estetyką retro z lat 20-tych obecne są w dwurzędowych marynarkach zapinanych na złote, „admiralskie” guziki i w białych kołnierzykach i mankietach błękitnych koszul. Siłą kolekcji są zestawienia soczystych, energetycznych kolorów – różowego, żółtego, niebieskiego, zielonego i czerwonego. Nie brak też bardziej stonowanych stylizacji – wszechobecny jeans towarzyszy satynowym koszulom z przedłużanymi kołnierzykami. Spodnie elegancko są zaprasowane w kancik, albo zdobi je wypukły pionowy szew, „udający” kant – co jest kolejnym nawiązaniem do stylu bohatera American gigolo. Całości dopełniają miękkie zamszowe buty, eleganckie szerokie krawaty i okulary aviator’y.

 

Pojawia się również nieodzowny element męskiej garderoby – czarny smoking – jednak projektanci Dsquared2 preferują go w nieco luźniejszej odsłonie – bez muchy i pasa, za to rozpięty. Bracia Caten pragną widzieć mężczyzn dobrze czujących się we własnej skórze, pewnych siebie, szarmanckich, nie bojących się modowych eksperymentów, i, przede wszystkich, bardzo męskich.

Galeria 1-5/25
Galeria 1-5/25
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja