lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI ALEXANDER MCQUEEN JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZIMOWA BAŚŃ
Lamode.info

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI ALEXANDER MCQUEEN JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZIMOWA BAŚŃ

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI ALEXANDER MCQUEEN JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZIMOWA BAŚŃ

Dodane przez Katarzyna T.
09 Lipiec '12

Sarah Burton już pierwszą kolekcją dla domu mody Alexander McQueen zasłużyła na miano godnej następczyni tragicznie zmarłego niepokornego projektanta. Jednak jej talent zaskoczył wszystkich – nie dość, że doprowadziła do realizacji projektu McQ (tańszej linii brytyjskiej marki), to na dodatek jesienno-zimową kolekcją pokazała pełnię swych możliwości, które z całą szczerością można nazwać wizjonerskimi.

 

Choć dewizą Burton od samego początku przejęcia stanowiska dyrektor kreatywnej marki Alexander McQueen jest : piękna przyszłość, optymizm, pozytywne myślenie, to jej prace niosą wciąż ów przedziwny niepokój, który emanował z projektów samego McQueena. Tej zimy projektantka zabiera nas w mroczną, mroźną baśń – dominuje w niej biel, karminowa czerwień i krucza czerń – a więc kolory Królewny Śnieżki. Topos literackiej bohaterki wszechczasów jest zresztą w modzie – w samym roku 2012 zrealizowano dwie superprodukcje będące wariacją na jego temat. Ta kolekcja jest odpowiedzią na próbę przedefiniowania słynnej baśni.

 

Sarah Burton z naciskiem podkreśla, że dla niej przyszłość maluje się w jasnych barwach – stąd tyle bieli w jej projektach. Chłód, ale zarazem nadzieja, tkwiąca w zapierającym dech pięknie to lek na całe zło niespokojnych czasów. Tak jak kiedyś w świat baśni, dziś uciekamy w modę, by odnaleźć harmonię – stąd też wizjonerskie projekty ciężkich sukien z lekkich niczym mgiełka piór. Kunsztowne koronki i aplikacje zestawiono z futrami, a drapowane tkaniny sprawiają wrażenie, jakby nie mogły istnieć w naszej rzeczywistości.

 

Tak, w bajce Sary Burton i Alexandra McQueena, chcielibyśmy się zagubić – niczym w Krainie Czarów.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja