PL / EN
ALDO ZAMYKA SKLEPY W POLSCE. KOLEJNA MARKA ZAGRANICZNA WYCHODZI Z NASZEGO RYNKU

ALDO ZAMYKA SKLEPY W POLSCE. KOLEJNA MARKA ZAGRANICZNA WYCHODZI Z NASZEGO RYNKU

Trwa wyprzedaż asortymentu. 

ALDO WYCHODZI Z POLSKIEGO RYNKU

Jak informuje portal Business Insider, kanadyjska marka obuwnicza Aldo w najbliższych miesiącach zamknie wszystkie swoje sklepy w Polsce i po 13 latach działalności opuści nasz kraj. W butikach trwa wyprzedaż asortymentu.

To zaskakująca decyzja Aldo, które jeszcze w 2017 roku otwierało i modernizowało salony sprzedaży, a we wrześniu uruchomiło nowy sklep w Galerii Północnej w Warszawie. Firma posiadała w sumie kilkanaście salonów na terenie największych miast w Polsce, ale już w maju zlikwidowany został sklep w Złotych Tarasach oraz Magnolia Parku we Wrocławiu. W istniejących jeszcze salonach Aldo trwa wyprzedaż butów i akcesoriów o -50%.

Przedstawiciele marki nie wydali jeszcze oświadczenia, które tłumaczyłoby powód wyjścia marki z polskiego rynku.

ALDOMarka obuwnicza Aldo zamyka swoje sklepy w Polsce

KOLEJNA ZAGRANICZNA MARKA OBUWNICZA ZAMYKA SKLEPY W POLSCE

Marka Aldo należy do spółki Aldo Group, założonej w 1972 roku w Montrealu. W jej posiadaniu jest ponad 3000 sklepów na terenie całego świata pod szyldami Aldo, Call It Spring oraz Globo. W Polsce kanadyjski brand obuwniczy pojawił się w 2005 roku i wówczas jej dystrybutorem została firma Empik Media & Fashion. Jednak po dziesięciu latach Empik zrezygnował z prowadzenia sklepów zagranicznych marek, w związku z czym z rynku zniknęły GAP czy River Island. Produkty Aldo można również kupić w sklepach internetowych Zalando oraz eObuwie, gdzie najprawdopodobniej będą dostępne w przyszłości.

Aldo to kolejna sieć sklepów, która znika z Polski. W ostatnich latach ze sprzedaży nad Wisłą wycofali się m.in. szwajcarska Bata, niemiecki Gortz17, brytyjski Topshop oraz Marks&Spencer, czy rosyjskie Centro i Kari.

POLECAMY:  ASOS REZYGNUJE Z KASZMIRU, MOHERU I JEDWABIU

 

 

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Aldo | rynek | news |

podobne artykuły