lamode > TRENDY > Z WYBIEGU > TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH - PŁASZCZE
Lamode.info

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH - PŁASZCZE

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH - PŁASZCZE

Dodane przez Weronika P.
08 Wrzesień '11

Rozpoczął się wrzesień, więc najwyższa pora zaopatrzyć się w stylowy jesienny płaszcz. Projektanci w Paryżu, Mediolanie, Londynie i Nowym Jorku proponują szeroką gamę okryć wierzchnich, głównie zdradzających fascynację modą męską. Długie, raczej niepodkreślające kształtów fasony nawiązują do lat 70-tych, ale także do o wiele wcześniejszego, militarnego stylu z połowy XIX wieku.

 

Swoją interpretację obu tych stylów przedstawiła m.in. osiągająca powoli status kultowej, Francuzka Isabel Marant i twórczyni absolutnych must have'ów eleganckiej kobiety Phoebe Philo, projektująca dla marki Celine. Na militaryzm w modzie postawiło też Burberry Prorsum czy Joseph Altuzarra, a Stella McCartney i Philip Lim wrócili do inspiracji męską garderobą z lat 70-tych.

 

 

tl_files/trendy/z wybiegu/TRENDY Z WYBIEGU W SIECIOWKACH PLASZCZE/celine topshop 170 f.jpgfot. East News/ Od lewej płaszcz Topshop i płaszcz z kolekcji Celine jesień zima 2011


 

Pomarańczowy, odważny płaszcz w męskim stylu proponowany przez Celine na jesień znalazł swoje odzwierciedlenie w ofercie sklepu Topshop. Zapłacimy tam za niego ok. 815 PLN.

 

 

tl_files/trendy/z wybiegu/TRENDY Z WYBIEGU W SIECIOWKACH PLASZCZE/topshop isabel marant.jpgfot. East News/ Od lewej płaszcz Topshop i płaszcz z kolekcji Isabel Marant jesień zima 2011


 

Militarny, dwurzędowy płaszcz w głębokim odcieniu granatu nosiła na paryskim wybiegu Isabel Marant sama Anja Rubik, otwierająca pokaz projektantki. Podobny, inspirowany płaszczyk znajdziemy również w brytyjskiej sieciówce Topshop. Kosztuje ok. 426 PLN.

 

tl_files/trendy/z wybiegu/TRENDY Z WYBIEGU W SIECIOWKACH PLASZCZE/zara isabel marant 359.jpgfot. East News/ Od lewej futrzany płaszcz Zara i płaszcz z kolekcji Isabel Marant jesień zima 2011


 

Jak co sezon niezawodna marka Zara, ratuje nasze portfele przed kompletną ruiną na przełomie sezonów. Zawsze wychodzi na przeciw największym trendom i tendencjom danego sezonu, silnie inspirując się must have'ami. W Zarze TRF znaleźliśmy futrzany płaszczyk nawiązujący do hipisowskiej dekady lat 70-tych, wyglądający jak z wybiegu Isabel Marant. W sieciówce kupimy go za 359 PLN.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja