lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > SPECJALNY POKAZ KOLEKCJI DAWIDA TOMASZEWSKIEGO WIOSNA LATO 2012 - FASHION WEEK POLAND
Lamode.info

SPECJALNY POKAZ KOLEKCJI DAWIDA TOMASZEWSKIEGO WIOSNA LATO 2012 - FASHION WEEK POLAND

SPECJALNY POKAZ KOLEKCJI DAWIDA TOMASZEWSKIEGO WIOSNA LATO 2012 - FASHION WEEK POLAND

Dodane przez Weronika P.
31 Październik '11

Co cechuje twórczość Dawida Tomaszewskiego, projektanta z Berlina? Bardzo dobry krój, najwyższej klasy materiały i zdecydowanie klimatyczne pokazy. Jeden z nich mieliśmy okazję obejrzeć w niedzielny wieczór w Łodzi. Zamykająca 5.edycję Fashion Week Poland specjalna prezentacja kolekcji wiosna lato 2012 urzekła muzyczną oprawą i choreografią. O projektach nie wspomniawszy. Kolekcja o filozoficznym tytule Vanitas flowers to artystyczna wizja przemijania.

 

Koronkowe maski na twarzach modelek to reinterpretacja stylizacji z pokazu Alexandra McQueen jesień zima z 1996 roku, ale przyznajemy, dość ciekawa. Koronka jest zresztą dobrym uzupełnieniem zwiewnych szyfonów i jedwabiów.

 

 

tl_files/moda polska/pokazy mody/DAWID TOMASZEWSKI WIOSNA LATO 2012/2011_10_30_077213.jpgfot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO

 

 

Długie do ziemi wieczorowe suknie głównie w budyniowych kolorach projektant udrapował w sposób podkreślający kobiecą talię. Krótsze kreacje uszył z szyfonu i srebrnych piór (które wydają się być znakiem rozpoznawczym Tomaszewskiego). Najmocniejszą stroną całej kolekcji były jednak męski garnitur, które zachwycił konstrukcją (mocno podkreślone ramiona w przylegającej do ciała klasycznej marynarce połączone z luźnymi spodniami o długich, zachodzących na but nogawkach) i ręcznie wyszywanym misternym wzorem w tytułowe kwiaty.

 

Tomaszewski, który pracował kiedyś jako asystent samej Rei Kawabuko tworzy perfekcyjnie przygotowane i bardzo świadome kolekcje. Vanitas Flowers bez wątpienia jest właśnie jedną z nich.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja