lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI BURBERRY PRORSUM JESIEŃ ZIMA 2012
Lamode.info

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI BURBERRY PRORSUM JESIEŃ ZIMA 2012

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI BURBERRY PRORSUM JESIEŃ ZIMA 2012

Dodane przez Weronika P.
22 Styczeń '12

Tydzień męskiej mody w Mediolanie dobiegł końca, a za nami pokazy takich potęg światowej mody jak Fendi, Prada i Burberry Prorsum. Ta ostatnia marka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. W zeszłym sezonie męska kolekcja oscylowała wokół szkockiej kraty. Na jesień zimę 2012/13 Christopher Bailey zaproponował stylizacje na dandysa. W kolekcji The Gentelman garściami zaczerpnął z militarnej historii brytyjskiego brandu i z właściwą sobie swobodą zinterpretował wojskowe kurtki, płaszcze i trencze. Dużo uwagi poświęcił też garniturowi starając się pokazać go w wersji bardzo klasycznej, w szarości połączonej z bielą.

 

 

Pokaz męskiej kolekcji Burberry Prorsum jesień zima 2012fot. materiały prasowe/ Pokaz męskiej kolekcji Burberry Prorsum jesień zima 2012

 

 

Pokaz otworzyła kurtka budrysówka i dyskretny, ale świetnie skrojony garnitur. Kunszt połączeń – koszula w retro groszki, melanżowa czapka i wykonana w drewnie laska z główkami zwierząt łownych, sprawia, że przekaz jest jasny – w następnym jesienno-zimowym sezonie panowie mają być przede wszystkim eleganccy. Kolejne sylwetki to skomplikowane i wyrafinowane połączenia stylu militarnego, myśliwskiego i miejskiego. Stonowane swetry ozdobione tradycyjnym haftem, krótkie żakardowe kurtki, koszule z motywem lisa… Bailey zdecydowanie stanął na wysokości zadania.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja