lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE

POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE

Dodane przez Weronika P.
08 Listopad '11

Phoebe Philo to w tej chwili jedna z najlepszych światowej klasy projektantek. Każda z jej kolekcji jest murowanym hitem sezonu. Wiosenno-letnie projekty to ukłon w stronę kompletnego ascetyzmu i prostoty. Całość kolekcji bazuje na śnieżnej bieli, ciemnym burgundzie i butelkowej zieleni. Wśród barwnych i nieco pstrokatych kolekcji wiosna lato 2012 wybór tak stonowanych kolorów to niewątpliwy wyróżnik. Jednak nie tylko kolor wybija się u Céline na pierwszy plan, równie dobrze wypada krój. Dominują czyste linie (inspirowane twórczością Franka Gehry), mocno podkreślone ramiona i zwężona talia.

 

Jednym „szaleństwem”, na które zdobyła się wizjonerska Philo były spódnice z plisami (absolutny trend wiosna lato 2012) w dwukolorowym tandemie i zreinterpretowane, znane już z poprzednich kolekcji, proste, skórzane topy – tym razem w wersji patchworkowej.

 

W mocno okrojonych akcesoriach królują kopertówki o wyglądzie aktówek, szerokie białe pasy z klamrami w stylu lat 70-tych i zapinane przy kostce wysokie platformy.

 

Phoebe Philo dostała podobno intratną propozycję zastąpienia Marca Jacobsa na stanowisku dyrektor kreatywnej Louis Vuitton. Céline bez Philo? Absolutnie sobie tego nie wyobrażam.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja