lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > PIÑATA ANI KUCZYŃSKIEJ - POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2012
Lamode.info

PIÑATA ANI KUCZYŃSKIEJ - POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2012

PIÑATA ANI KUCZYŃSKIEJ - POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2012

Dodane przez Weronika P.
05 Listopad '11

Królowa polskiego minimalizmu tym razem zwróciła się w stronę legendarnych ikon mody. Ania Kuczyńska, która wczoraj wieczorem pokazała swoją najnowszą kolekcję w witrynie własnego butiku przy Mokotowskiej zadedykowała projekty urodzie, stylowi i kobiecości totalnej Jerry Hall, Bianci Jagger, Diane Ross, Blondie i … Karoliny, księżniczki z monakijskiego dworu.

 

Czarno-biały performance jakim był pokaz projektantki jak zawsze wzbudził entuzjazm zgromadzonych gości. Znów (tak jak kilka miesięcy temu przy prezentacji poprzedniej kolekcji) na Mokotowskiej wstrzymano ruch. W witrynie, przy mrugającym świetle jarzeniówki pojawiły się tańczące modelki w oversize’owych czarnych sukienkach, (nie)klasycznych luźnych koszulach w bieli i tunikach o prostym kroju. Estetyka zachowana - to właśnie wyrafinowana prostota, czysta linia i monochromatyczność barw są kwintesencją stylu Kuczyńskiej.

 

Lata 70-te przenikały się w kolekcji z początkiem kolejnej dekady, a projekty miały stylem nawiązywać do słynnej Fabryki guru pop-artu, Andy’ego Warhola oraz jaskini nowojorskiego punk i galerii sztuki w jednym – Mudd Club (to właśnie tam debiutowała m.in. Anna Sui).

 

Zabawę konwencjami na granicy sztuki wysokiej z komercyjną podkreślił również krótki epizod taneczny Doroty Rabczewskiej vel Dody, która również pojawiła się w witrynie Kuczyńskiej.

 

My już pokochaliśmy Anię Kuczyńską za modę naturalną, wysublimowaną i podkreślającą kobiece piękno, a Wy?

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja