lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > OPOWIEŚĆ O MODZIE - WYSTAWA TWÓRCZOŚCI HUSSEIN CHALAYAN W PARYŻU
Lamode.info

OPOWIEŚĆ O MODZIE - WYSTAWA TWÓRCZOŚCI HUSSEIN CHALAYAN W PARYŻU

OPOWIEŚĆ O MODZIE - WYSTAWA TWÓRCZOŚCI HUSSEIN CHALAYAN W PARYŻU

Dodane przez Weronika P.
17 Sierpień '11

Od 5 lipca aż do 13 listopada w paryskim muzeum Les Arts Décoratifs posłuchamy i obejrzymy niezwykle ciekawą Récits de mode (opowieść o modzie przy.red.). To wystawa poświęcona twórczości filozofa, konceptualisty i świetnie wykształconego projektanta, Husseina Chalayana.

 

Chalayan urodził się w Nikozji w 1970 roku, potem przeniósł się do Londynu i zdobył dyplom jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – St. Martins College. Od 17 lat nieustannie projektuje i szokuje ekstrawaganckimi pomysłami. Jednocześnie jego prace są głęboko przemyślane i doskonale dopracowane technicznie. Balansuje na granicy sztuki, mody i architektury nadając kolekcjom intelektualnego wydźwięku.

 

Chalayan chce swoimi projektami przekazać światu wiadomość, zwrócić uwagę na istotne problemy, na realia polityczne, ekonomiczne czy społeczne dzisiejszych czasów. W jednym z pokazów, który poruszał problem wojennych uchodźców, modelki ubierały się we fragmenty foteli, z których na końcu powstały w sobie tylko znany sposób, walizki.

 

Na wystawie zobaczymy ubrania i akcesoria, instalacje, projekcje pokazów mody i reaserch'e przeprowadzone przez Chalayana.

 

Jeśli przypadkiem traficie w najbliższym czasie do Paryża, wystawa Récits de mode to pozycja obowiązkowa.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/WYSTAWA HUSSEIN CHALAYAN/04-19.jpgfot. materiały prasowe/ Wystawa Récits de mode twórczości Husseina Chalayan w paryskim Les Arts Décoratifs

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja