lamode > INFO > RYNEK > NICOLA FORMICHETTI NOWYM DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM DIESEL
Lamode.info

NICOLA FORMICHETTI NOWYM DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM DIESEL

NICOLA FORMICHETTI NOWYM DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM DIESEL

Dodane przez Katarzyna Filcek
04 Kwiecień '13

Gdy we wtorek wieczorem na oficjalnej stronie domu mody Mugler pojawiła się informacja o rozstaniu marki z jej dotychczasowym projektantem w branży zaczęło huczeć od przypuszczeń. Jakie będą następne kroki Nicola Formichetti? Czy niepokorny i utalentowany artysta zostanie pełnoetatowym stylistą Lady Gagi? Poświęci się w całości blogosferze? Jakich szalonych projektów możemy spodziewać się po nazywanym "pierwszym łobuzem mody" młodym kreatorze?

 

 

Parę godzin później w sieci pojawiły się plotki o kolaboracji Formichetti z włoską marką Diesel, a dziś rano informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Nicola zostanie nowym dyrektorem artystycznym firmy, zastępując na tej posadzie założyciela i właściciela Diesel, samego Rezno Rosso. "Wreszcie znalazłem kogoś równie szalonego jak ja na moje stanowisko i mogę pojechać na wakacje" - żartobliwie skomentował całą sytuację Rosso (cyt. za: wwd.com).

 

 

Oprócz tworzenia linii odzieżowej Diesel, do nowych obowiązków byłego projektanta Mugler będzie należeć także wypracowanie strategii rozwoju, dbanie o odpowiedni marketing i komunikację marki, a nawet odnowienie wystroju wnętrz flagowych salonów brandu. Podobno istnieją już także plany dalszego rozwoju firmy tak, by w przyszłości w jej asortymencie znaleźć można było zarówno elementy sztuki krawiectwa oraz high fashion, jak i streetwear'u oraz odzieży sportowej.

 

Nicola Formichetti i Renzo Rossofot. materiały prasowe/Renzo Rosso i Nicola Formichetti

 

Nowe stanowisko i bardzo ambitne plany. Czujemy, że Nicola Formichetti dopiero teraz pokaże wszystkim, na co go stać!  

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja